Opowiadania

Boża miłość

Miłość Boża
Miłość do ludzi

Pewien pan miał chorego syna. Ten chłopiec był niepełnosprawny. Mały Tomek nie rozumiał rzeczy tak jak inne dzieci je rozumieją, bardzo słabo czytał i pisał – o wiele gorzej niż inne dzieci w jego wieku. Nie mógł biegać ani grać w gry tak dobrze jak inne dzieci – od urodzenia był poważnie chory.

Pewnego dnia ktoś zapytał się jego taty: „Jak Bóg może kochać skoro pozwolił na coś takiego? Gdzie Ty widzisz miłość Bożą skoro twój syn jest taki chory?”

Wtedy tata opowiedział pewną historię. Pewnego dnia, gdy spacerowałem z Tomkiem po parku, zobaczyliśmy grupę chłopców grających w piłkę. „Tato, jak myślisz, czy pozwolą mi ze sobą zagrać?” zapytał mnie syn. Wiedziałem, że Tomek nie jest tak sprawny jak inni chłopcy w jego wieku i że większość dzieci nie chciałaby go mieć w drużynie. Pomimo to podszedłem do grupy i zapytałem: „czy mój syn mógłby zagrać z wami w piłkę?” Chłopiec, którego zapytałem spojrzał na Tomka i widząc, że ten nie jest w pełni zdrowy, rozejrzał się dookoła na swoich kolegów jakby szukał ich wsparcia ale, że nikt nic nie mówił postanowił sam zadecydować: „dobrze, mój zespół przegrywa 3 do 6-ciu więc przyda nam się dodatkowy zawodnik, może stać na bramce”.

Na Tomka twarzy pojawił się ogromny uśmiech. Dostał rękawice i stanął na bramce. Pomimo tego, że nie biegał po trawie za piłką cieszył się ogromnie, bo był częścią drużyny i po raz pierwszy w życiu grał z innymi chłopcami w prawdziwym meczu. Tak się jakoś stało, że przeciwna drużyna nie kopała za mocno i piłka celowana do bramki trafiała prosto w ręce Tomka.

Drużyna Tomka, za każdym razem gdy ten obronił gola, wrzeszczała jak opętana, a raz nawet zaczęli go podrzucać do góry. Wszyscy razem cieszyli się ze wspólnej gry.

Wiedziałem, że nikt już nie gra, żeby wygrać, opowiadał dalej tata chłopca. Wiedziałem, że wszyscy wspólnie robią wszystko, żeby Tomek  dobrze się bawił.

Pytasz się mnie gdzie i w czym widzę miłość Bożą? Widziałem miłość Bożą w zachowaniu tych chłopców. Widzę ją w tym jak inni traktują mojego kochanego, chorego syna.

 

PAMIĘTAJ!

Okazujmy miłość jedni drugim. Niech Ci, którzy popatrzą na mnie, na Ciebie, na każdego z nas i na to jak zachowujemy się wobec innych ludzi, widzieli zawsze tylko miłość Bożą.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.” Ewangelia św. Mateusza 5,16

 

Udostępnij

OCEŃ ARTYKUŁ

0
Są na stronie lepsze
super materiał
4

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2017 Copyright Holder All Rights Reserved.