Opowiadania

Drzewo problemów

Modlitwa
Wiara i zaufanie

Pewnego dnia moja koleżanka wynajęła stolarza, który miał jej wyremontować domek na działce. Pierwszy dzień pracy stolarza był wyjątkowo pechowy. Najpierw, tuż przed wjazdem na działkę, złapał gumę. Stracił prawie godzinę na wymianę opony. Potem elektryczna piła zacięła się i nie mógł jej uruchomić. Na koniec jego stary samochód odmówił kompletnie posłuszeństwa i moja koleżanka musiała odwieźć go do domu.

W drodze do domu, w samochodzie, stolarz siedział milczący jak kamień. Kiedy dotarli do jego domu, mężczyzna zaprosił moją koleżankę do środka, żeby poznała jego rodzinę – żonę i troje dzieci. Gdy szli alejką w kierunku drzwi wejściowych, stolarz zatrzymał się na chwilę przy małym drzewie i dotknął go obiema rękami. Stał tak przez moment nic nie mówiąc.

Po otworzeniu drzwi domu, w stolarzu zaszła nagle ogromna zmiana. Na jego twarzy pojawił się duży uśmiech, przytulił wszystkie swoje dzieci, a żonę pocałował na powitanie.

Kiedy po krótkiej wizycie stolarz odprowadzał moją koleżankę do samochodu, ta nie mogła się powstrzymać i zapytała: „co robiłeś przy tym drzewie, przed wejściem do domu?”

„Aaa.. to.. to jest moje drzewo problemów”, odpowiedział. “Wiem, że nie uniknę problemów w pracy, ale te problemy nie powinny wejść do mojego domu, do mojej żony i moich dzieci. Zawieszam je więc na drzewie każdego wieczora, kiedy wracam z pracy. Potem, rano w drodze do pracy, znowu je z drzewa zabieram.”

“Śmieszna rzecz, że kiedy rano wychodzę znowu je zabrać jest ich o wiele mniej, niż zawieszonych poprzedniego dnia” dodał stolarz.

 

PAMIĘTAJ!

My mamy coś znacznie lepszego niż drzewo. My nasze problemy możemy powierzać Jezusowi. Nie musimy ich nosić ze sobą wszędzie dookoła, nie musimy o nich ciągle myśleć i na pewno nie powinniśmy ich rozwiązywać sami. Kto powinien być pierwszą osobą, która usłyszy o naszych problemach? Oczywiście Jezus! Dlaczego? Bo On jest w stanie nas pocieszyć i nam pomóc.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie.” 1 List Piotra 5,7

 

Udostępnij

OCEŃ ARTYKUŁ

0
Są na stronie lepsze
super materiał
2

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2017 Copyright Holder All Rights Reserved.