Opowiadania

Kolorowe jabłko

Miłość do ludzi
Plotkowanie

To był piękny, słoneczny, wakacyjny dzień. Wszyscy na stacji czekali na przyjazd pociągu. Wśród czekającego tłumu była grupka młodych ludzi, którzy byli w drodze na wakacje.

Młodzi ludzie byli głośni i często się śmiali. Widać było, że są zgraną grupą i bardzo się cieszą ze swojej podróży. Jak tylko pociąg wjechał na stację, wesoła młodzież rzuciła się do wejścia, żeby szybko zająć dobre miejsca i siedzieć blisko siebie.

Prawie wszystkie miejsca były już zajęte i pociąg już, już miał ruszyć, kiedy w ostatniej chwili na peron wbiegli jeszcze starszy pan z synem, który miał około osiemnastu lat. Ledwo zdążyli. Zasapani ale  szczęśliwi usiedli na jedynych wolnych miejscach tuż obok roześmianej grupki młodych ludzi.

Syn starszego pana wydawał się być wszystkim zaskoczony. Patrzył na wszystko z otwartą buzią i błyskiem w oczach.

Co chwilę potrząsał ojca za ramię i głośno wołał: „tato, zobacz, wszystko na zewnątrz tak szybko ucieka!” „Tato, zobacz, chmury są takie białe i takie ogromne!” „Tato, zobacz, a drzewa jakie są zielone”. „O! A ten samochód na drodze jaki wielki!”

Ojciec tylko uśmiechał się i kiwał głową.

Po chwili chłopiec znowu wołał: „Tato, zobacz te zwierzęta, to chyba krowy, prawda?” Ojciec znowu się uśmiechnął i odpowiedział „Tak, kochanie” i jeszcze dodał: „a te zwierzęta tutaj to konie”.

Chłopiec wydawał się przeszczęśliwy! Cieszył się wszystkim jak dziecko! Wszystko było dla niego niespodzianką.

Młodzi ludzie zaczęli się na niego dziwnie patrzeć i uśmiechać pod nosem.

W końcu do wagonu zawitał pan z wózkiem z piciem i przekąskami. Młody chłopiec poprosił tatę: „Czy możesz mi kupić jabłko? Chciałbym zjeść jabłko.” „Oczywiście synku” powiedział tata.

Kiedy chłopiec wziął do ręki jabłko, oglądał je przez chwilę i powiedział szczęśliwy: „Och, to jabłko wygląda bardziej słodko niż smakuje. Uwielbiam ten kolor!”

Wtedy młodzi ludzie siedzący obok nie wytrzymali i zaczęli otwarcie się śmiać i żartować z ewidentnie chorego chłopca.

Ojciec odwrócił się do nich i łagodnie powiedział: „mój syn urodził się niewidomy i właśnie wracamy do domu po operacji. On po raz pierwszy widzi te wszystkie rzeczy.”

 

PAMIĘTAJ!

Nie oceniaj innych ludzi. Nie znamy ich serc, ich przeszłości ani ich motywów. Tylko Bóg zna serca ludzi. Każdego człowieka, bez względu na to jak wyda Ci się dziwny czy inny, traktuj z miłością. Nie naśmiewaj się z nikogo. Naszymi słowami i zachowaniem oddawajmy chwałę naszemu Bogu!

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Przeto nie osądzajmy już jedni drugich, ale raczej baczcie, aby nie dawać bratu powodu do upadku lub zgorszenia.” List do Rzymian 14,13

 

 

Udostępnij

OCEŃ ARTYKUŁ

0
Są na stronie lepsze
super materiał
5

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2017 Copyright Holder All Rights Reserved.