Opowiadania

Kruk, łabędź i paw

Zazdrość
Wdzięczność

Kruk mieszkał w lesie i był całkowicie zadowolony z życia. Ale pewnego dnia zobaczył łabędzia. Pomyślał: „Ten łabędź jest tak biały a ja jestem taki czarny. Ten łabędź musi być najszczęśliwszym ptakiem na świecie.”

Podszedł i powiedział to łabędziowi. Na to ptak odpowiedział: „Właściwie do niedawna myślałem, że jestem najszczęśliwszym ptakiem na świecie, dopóki nie zobaczyłem papugi, która jest dwukolorowa. Teraz uważam, że to papuga jest najszczęśliwszym ptakiem na ziemi”.

Kruk zatem udał się do papugi, a ta wyjaśniła: „Miałam bardzo szczęśliwe życie, dopóki nie zobaczyłam pawia. Ja mam tylko dwa kolory, ale paw ma wiele kolorów.”

Kruk następnie odwiedził pawia w zoo i zobaczył, że setki ludzi zebrało się, by go oglądać. Po odejściu ludzi kruk zbliżył się do pawia. „Drogi pawiu”, powiedział kruk, „Jesteś taki piękny. Każdego dnia setki ludzi przychodzi do ciebie. Kiedy natomiast ludzie widzą mnie, natychmiast mnie odganiają. Myślę, że jesteś najszczęśliwszym ptakiem na tej planecie.”

Paw odpowiedział: „Zawsze uważałem, że jestem najpiękniejszym i najszczęśliwszym ptakiem na ziemi. Ale z powodu mojego piękna jestem uwięziony w tym zoo. Z uwagą zbadałem zoo i zdałem sobie sprawę, że kruk jest jednym z niewielu ptaków, które nie są trzymane w klatce. Przez ostatnie kilka dni myślałem, że gdybym był krukiem, mógłbym wieść naprawdę szczęśliwie życie, swobodnie wędrować dokądkolwiek bym chciał.”

To także nasz problem. My też dokonujemy niepotrzebnych porównań z innymi i czujemy się gorsi i nieszczęśliwi z tego powodu. Gdy nie cenimy tego, co Bóg nam dał i zazdrościmy innym sami się unieszczęśliwiamy.

 

PAMIĘTAJ!

Naucz się być szczęśliwym z tym, co masz zamiast patrzeć na to, czego nie masz. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał mniej lub więcej niż ty. Bądź wdzięczny za to, co masz i ciesz się każdym błogosławieństwem, którym obdarza cię Bóg. W ten sposób oddasz cześć Bogu i będziesz szczęśliwy.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was.” 1 List św. Pawła do Tesaloniczan 5,18.

 

 

Udostępnij

OCEŃ ARTYKUŁ

0
Są na stronie lepsze
super materiał
7

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2017 Copyright Holder All Rights Reserved.