Opowiadania

Magiczne nasiono gorczycy

Pomaganie innym

Jest takie stare chińskie opowiadanie o kobiecie, której zmarł jedyny syn. W swoim smutku udała się do mędrca i zapytała: „Jakie modlitwy, jakie magiczne zaklęcia mogą przywrócić mojego syna z powrotem do życia?”

Mędrzec nie próbował z nią dyskutować, ani jej odsyłać. Zamiast tego powiedział do niej: „Przynieś mi ziarnko gorczycy z domu, w którym nigdy nie było smutku. Użyjemy go do wyleczenia smutku z Twojego życia.” Kobieta ruszyła w świat w poszukiwaniu magicznego nasiona gorczycy.

Podeszła najpierw do wspaniałej posiadłości, myśląc, że w takim pięknym, dużym domu na pewno nigdy nie ma smutku. Zapukała do drzwi i powiedziała: „Szukam domu, w który nigdy nie było smutku. Czy to takie miejsce? Jest to dla mnie bardzo ważne.”

Właściciel odpowiedział: „Przykro mi ale trafiłaś do niewłaściwego miejsca” i zaczął jej opisywać wszystkie tragiczne rzeczy, które w ostatnim czasie spotkały jego rodzinę.

Kobieta pomyślała: „Któż jest w stanie lepiej pomóc tym biednym, nieszczęśliwym ludziom niż ja. Przecież mnie też dotknęło wielkie nieszczęście więc rozumiem jak oni się czują.”

Została więc w tym domu, żeby pocieszać i pomagać rodzinie, którą spotkało tyle nieszczęść. Po jakimś czasie poszła dalej szukać domu, w którym nigdy nie było smutku. Ale gdziekolwiek się zaszła, w bogatych czy biednych domach, w każdym słyszała różne opowieści o smutku i nieszczęściu.

Kobieta tak się zaangażowała w pocieszanie i pomaganie innym, że sama nie czuła się już nieszczęśliwa. Zrozumiała też, że pomaganie innym jest lekarstwem, które najlepiej uśmierza smutek.

 

PAMIĘTAJ!

Pomaganie innym to ogromne błogosławieństwo. To wspaniale widzieć uśmiech na twarzy kogoś komu pomogliśmy lub kogo pocieszyliśmy. Niech Bóg sprawi, aby każdy z nas miał jak najwięcej takich doświadczeń! Bądźmy błogosławieństwem dla innych ludzi!

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Przeto przyobleczcie się jako wybrani Boży, święci i umiłowani, w serdeczne współczucie, w dobroć, pokorę, łagodność i cierpliwość” List do Kolosan 3,12.

„Wzywamy was też, bracia, napominajcie niesfornych, pocieszajcie bojaźliwych, podtrzymujcie słabych, bądźcie wielkoduszni wobec wszystkich.” 1 List do Tesaloniczan 5,14.

 

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
4

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2017 Copyright Holder All Rights Reserved.