Opowiadania

Nigdy nie jesteśmy sami!

Wiara i zaufanie
Opieka Boża

Kiedy chłopiec staje się mężczyzną? Czy jak ma 18 lat? Albo czy jak zacznie pracować? A może jak wyprowadzi się od rodziców?

Wśród Indian Cherokee istniał kiedyś specjalny rytuał, który zmieniał chłopca w mężczyznę. Każdy chłopiec w pewnym wieku musiał przez niego przejść. Dopiero po tym rytuale nazywany był mężczyzną.

Dla pewnego młodego Indianina nadszedł właśnie taki dzień. Zgodnie ze zwyczajem, jego tata zawiązał mu oczy i zaprowadził do lasu. Prowadził go daleko w las tak, żeby chłopiec nie wiedział zupełnie gdzie jest. Prowadził go w miejsce, w którym jeszcze nigdy w życiu nie był. Tam, głęboko w lesie i daleko od domu, tata kazał synowi usiąść na ziemi i powiedział: „teraz zostawiam cię tutaj samego na całą noc, nie możesz zdejmować opaski z oczu, nie możesz za mną pobiec, zostajesz tutaj sam i absolutnie nie możesz wołać o pomoc. Masz być dzielny i musisz wytrzymać tutaj całą noc. Dopiero jak przez opaskę zobaczysz pierwsze promienie słońca wolno Ci tę opaskę zdjąć. Jeżeli wytrzymasz, staniesz się mężczyzną. O tym doświadczeniu nie możesz też nikomu mówić. To będzie Twoja tajemnica do końca życia. Bo każdy chłopiec musi samodzielnie stać się mężczyzną”.

Chłopiec był przerażony! Słyszał każdy dźwięk w otaczającym go lesie.. każde zwierzę.. i te małe i te duże (a przynajmniej tak mu się wydawało). Niektóre przecież mogły go zaatakować i zranić! Wiatr wiał, drzewa szumiały, las żył… Ale chłopiec siedział spokojnie i ani razu nawet nie dotknął opaski. Bo przecież to był jedyny sposób, żeby stać się mężczyzną.

W końcu, po straszliwej nocy pojawiło się słońce i chłopiec, już teraz mężczyzna, zdjął opaskę. I pierwsze co zobaczył to był jego tata, który przez całą, calutką noc siedział naprzeciw niego. Nawet na minutę go nie opuścił!

 

PAMIĘTAJ!

Podobnie i nasz Niebieski Ojciec zawsze jest przy nas. Nawet jeżeli Go nie widzimy, nie czujemy, nie słyszymy, On jest zawsze z nami. Zawsze jest gotowy, żeby nam pomagać i nas chronić.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„A jednak Syjon mówi: Pan mnie opuścił i Wszechmocny zapomniał o mnie. Czy kobieta może zapomnieć o swoim niemowlęciu i nie zlitować się nad dziecięciem swojego łona? A choćby nawet one zapomniały, jednak Ja ciebie nie zapomnę. Oto na moich dłoniach wyrysowałem cię, twoje mury stoją mi zawsze przed oczyma.” Księga Izajasza 49,14-16.

 

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
16

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2017 Copyright Holder All Rights Reserved.