Opowiadania

Piasek i kamień

Przebaczenie
Miłość Boża

Dwóch przyjaciół wędrowało przez pustynię. W połowie drogi pokłócili się i jeden z nich uderzył drugiego w twarz. Uderzony skrzywił się z bólu ale nic nie powiedział tylko nachylił się i napisał na piasku: „dzisiaj mój najlepszy przyjaciel uderzył mnie w twarz.”

Szli dalej, aż znaleźli oazę, a w niej jeziorko, w którym postanowili się wykąpać. Ten, który wcześniej został uderzony w twarz zaczął tonąć i jego przyjaciel uratował go. Kiedy uratowany doszedł do siebie wziął nóż i wyrył w kamieniu: “dzisiaj mój najlepszy przyjaciel uratował mi życie”.

Wtedy przyjaciel, który go uratował zapytał: „Dlaczego, kiedy Cię uderzyłem, zapisałeś to na piasku, a kiedy Cię uratowałem, wyryłeś to na kamieniu?”

Mężczyzna, uśmiechając się, odpowiedział: “kiedy ktoś nas krzywdzi, powinniśmy to zapisywać na piasku, aby wiatr przebaczenia  mógł to szybko rozwiać. Ale gdy zdarzy się nam coś dobrego, powinniśmy wyryć to w kamieniu pamięci naszego serca, aby nie można było tego wymazać.”

 

PAMIĘTAJ!

Zapominaj szybko o złych i przykrych rzeczach, które ktoś Ci wyrządza ale jak najdłużej pamiętaj i opowiadaj o wszystkich dobrych i miłych rzeczach, które Cię spotykają. Wiesz co najlepszego nam się przydażyło? To, że Bóg nas kocha i daje nam zbawienie. O tym pamiętaj zawsze i opowiadaj o tym innym!

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczając sobie wzajemnie, jak i wam Bóg odpuścił w Chrystusie.” List do Efezjan 4,32

 

Udostępnij

OCEŃ ARTYKUŁ

0
Są na stronie lepsze
super materiał
0

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2017 Copyright Holder All Rights Reserved.