Opowiadania

Piękne życie

Biblia
Uświęcenie

Dawno temu żył pewien człowiek, który był biedny i brudny. Jego dom był również biedny i brudny. Dosłownie ruina! Mały, zaniedbany i brudny dom pełen myszy i pająków w wielkich pajęczynach.

Ludzie omijali to przygnębiające miejsce – dlaczego mieliby wchodzić do tej brudnej ruiny? Człowiek, który tam mieszkał był przekonany, że to bieda jest powodem jego całego nieszczęścia i wszystkiego zła co go spotkało w życiu i że nic nie może z tym zrobić.

Pewnego dnia biedny mężczyzna spotkał mądrego człowieka i opowiedział mu o swojej biedzie i nieszczęśliwym życiu. Mądry człowiek użalił się nad biedakiem i dał mu dziwny ale wartościowy prezent – piękny, drogi wazon. Dając mu prezent mądry człowiek powiedział: to jest magiczny wazon i on pomoże Ci wyjść z twojej biedy.

Biedny mężczyzna wziął ten piękny wazon i pierwsze co pomyślał to „sprzedam go!” Chciał go sprzedać i kupić sobie jedzenie. No bo po co mu w jego brudnym i zniszczonym domu taka piękna rzecz?

Ale idąc z wazonem, patrzył na niego i zaczął go podziwiać. To jest naprawdę piękny wazon. W końcu doszedł do domu i postawił wazon na swoim brudnym, zaśmieconym stole. Co chwilę na niego patrzył i czym więcej patrzył, tym bardziej wazon mu się podobał.

Po jakimś czasie powiedział do siebie: „no nie, taki piękny przedmiot nie powinien stać pusty”. Biedny człowiek wyszedł na dwór, narwał dzikich kwiatów i wstawił je do wazonu.

Wazon był teraz jeszcze piękniejszy.

Następnie powiedział do siebie “niedobrze, że taki piękny przedmiot stoi obok pajęczyny”.

Zaczął więc sprzątać dom z pajęczyn, wyczyścił z kurzu, zamiatał karaluchy i myszy, umył podłogi i ściany. Nawet wybielił sufit.

I okazało się, że dom wcale nie był biedny, brudny i zniszczony ale ciepły i przytulny. I biedak już nie był brudnym biedakiem ale ciężko pracującym gospodarzem, który nie miał czasu na rozmyślanie o nieszczęściu.

 

PAMIĘTAJ!

Mamy Słowo Boże! Możemy je odrzucić w kąt ale możemy też postawić je w centrum naszego życia i pozwolić, żeby uczyniło nasze życie pięknym!

 

ZOBACZ W BIBLII:

„I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste.” Księga Jeremiasza 36,26

 

 

Udostępnij

OCEŃ ARTYKUŁ

0
Są na stronie lepsze
super materiał
7

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2017 Copyright Holder All Rights Reserved.