Opowiadania

To niesprawiedliwe!

Sprawiedliwość
Aniołowie

Czy spotkało was kiedyś coś co wydało wam się niesprawiedliwe? Czy pomyśleliście kiedyś „to nie fair!”, „To jest niesprawiedliwe!”? Kiedy myślicie, że coś jest nie fair? Np. gdy ktoś inny został pochwalony, a nie Ty? Szczególnie, gdy myślisz, że Ty zrobiłeś coś lepiej lub ładniej? Albo gdy ktoś inny dostał coś, co należy się mnie? Czy to jest sprawiedliwe?

Dwaj aniołowie podróżowali po Ziemi. Pewnej nocy zatrzymali się w domu pewnej bogatej rodziny. Gospodarze nie byli zbyt uprzejmi i nie pozwolili gościom spać w pokoju gościnnym. Zamiast tego użyczyli im miejsca w zimnej piwnicy. Kiedy aniołowie układali się do snu na twardej podłodze, starszy anioł zobaczył dziurę w ścianie i zaczął ją naprawiąć. Trochę to trwało, zmęczył się i poszli spać.

Następnej nocy aniołowie zatrzymali się w domu biednego ale bardzo miłego starszego wieśniaka i jego żony. Po skromnej kolacji, którą biedni gospodarzeli podzielili się z gośćmi, wieśniak nakłonił aniołów, żeby ci spali w ich jedynej sypialni i dobrze odpoczęli po podróży. Następnego dnia rano aniołowie usłyszeli płaczących gospodarzy. Okazało się, że ich jedyna krowa, źródło dochodu biednej rodziny, leżała martwa na polu.

Młodszy anioł, bardzo wzburzony, zapytał starszego “jak mogłeś pozwolić, żeby to się stało? Wczoraj pomogłeś temu bogatemu, złemu człowiekowi” oskarżał, „natomiast tym ludziom, którzy mają tak mało a jednak dzilili się z nami wszystkim, pozwoliłeś cierpieć i pozwoliłeś na to, żeby ich krowa zginęła!”

Na co starszy anioł odpowiedział: „wczoraj w tej piwnicy, zauważyłem, że za tą dziurą w ścianie jest złoto. Ponieważ właściciel był tak chciwy i nieskory do dzielenia się z innymi, zakleiłem dziurę, żeby nie mógł znaleźć skarbu. Za to ostatniej nocy, kiedy spaliśmy w łóżku tych biednych ludzi, anioł śmierci przyszedł po żonę wieśniaka. Dałem mu krowę w zamian”.

Czasem, gdy zdarza nam się coś złego to też myślimy, że to niesprawiedliwe. Tak się dzieje, bo nie rozumiemy Bożych planów. Bóg daje nam zawsze dokładnie to, czego potrzebujemy. Bóg nas kocha i dlatego wychowuje nas i prowadzi tak, jak jest dla nas najlepiej.

Nie mów „to niesprawiedliwe” lub „dlaczego Boże to mnie spotyka” ale zawsze wtedy pytaj „czego Boże chcesz mnie przez to nauczyć”.

 

PAMIĘTAJ!

Bóg nas kocha i prowadzi nas przez życie w najlepszy dla nas sposób. Nawet jeżeli czegoś nie rozumiemy, jeżeli nie dostajemy tego co myślimy, że powinniśmy mieć, ufajmy Mu i słuchajmy go, a będziemy szczęśliwi.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Bóg przedziwnie grzmi swoim głosem, czyni wielkie rzeczy, których nie rozumiemy.” Księga Joba 37,5.

Udostępnij

OCEŃ ARTYKUŁ

1
Są na stronie lepsze
super materiał
4

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2017 Copyright Holder All Rights Reserved.