Opowiadania

Wołaj do Boga, a On Ci odpowie!

Modlitwa
Opieka Boża

0Tomek mieszkał w samym środku dużego miasta. Jego rodzina była biedna ale bardzo szczęśliwa. Wiecie dlaczego? Ponieważ zaakceptowali Jezusa jako ich Zbawiciela. Cała rodzina! Nawet mały Tomek, który miał dopiero 8 lat wierzył, że Jezus go kocha, przebacza i zawsze jest gotowy mu pomagać. Wiedział, że kiedy Jezus powróci to weźmie Tomka i jego rodzinę do siebie. Każdy kto to wie i w to wierzy jest szczęśliwy.

Pewnego dnia do Tomka przyjechał dziadek i zrobił mu przemiłą niespodziankę – przywiózł ze sobą figurkę lego, o której Tomek od dawna marzył. Tomka rodzice naprawdę nie mieli dużo pieniędzy i nie stać ich było na takie rzeczy jak Lego. Tomek się nie skarżył ale po cichu marzył o jednej figurce i kiedyś powiedział o tym dziadkowi. Teraz dziadek przywiózł wytęsknioną zabawkę. Tomek pięknie podziękował dziadkowi za prezent i nie zapomniał też podziękować wieczorem Bogu – za dziadka.

Tomek chodził z tą figurką wszędzie – do szkoły, na podwórko, nawet do łazienki, gdy szedł się myć. Ustawiał ją, mówił do niej i bawił się w różny sposób. Wkładał ją do kieszeni i wyjmował, i znowu wkładał i wyjmował, i znowu wkładał. Gdy miał figurkę w kieszeni to od czasu do czasu wkładał do kieszeni rękę, żęby sprawdzić czy figurka nadal tam jest.

Któregoś dnia, kiedy Tomek sięgnął kolejny raz do kieszeni, żeby sprawdzić czy figurka tam jest z przerażeniem stwierdził, że kieszeń jest pusta! Figurki tam nie było! Gdzie się podziała? Powywracał swoje kieszenie, sprawdzał wszędzie, sprawdził wszystkie miejsca, w których tego dnia przebywał. Najpierw w domu, a potem na podwórku. Nawet piwnicę sprawdził chociaż tego dnia akurat chyba tam nie był. Tomkowi zrobiło się tak przykro, że zaczął płakać.

Kiedy do wieczora nie znalazł swojej ulubionej figurki czuł się tak okropnie, że nie miał ochoty absolutnie na nic. „Jedyne co mogę zrobić” pomyślał „to położyć się spać”. Był w tak złym humorze, że nawet się nie pomodlił.

Gdy tak leżał w łóżku i przewracał się z boku na bok przez głowę przeszła mu myśl: „Tomku, nie pomodliłeś się”. Odwrócił się na drugi bok ale nadal nie mógł zasnąć. I znowu za jakiś czas myśl przeszła mu przez głowę „Tomku, nie pomodliłeś się”. I tak trwało to jeszcze jakiś czas, aż w końcu Tomek pomyślał sobie „może faktycznie lepiej będzie jak się pomodlę”.

Chłopiec wyszedł z łóżka i uklęknął obok. „Aaał.. co to jest?” krzyknął krzywiąc się z bólu. Trafił kolanem na coś twardego i ostrego. Jak myślicie co to było? Tak, jego zaginiona figurka.

 

PAMIĘTAJ!

Czy wierzysz, że Bóg słyszy Twoje modlitwy i odpowiada na nie? Oczywiście! Nigdy o tym nie zapominaj! Kiedy będzie Ci smutno lub kiedy napotkasz na coś trudnego lub przykrego to zawsze pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić to pomodlić się do Pana Jezusa. Rozmawiaj z Nim, proś Go o pomoc. Tomek znalazłby swoją figurkę znacznie wcześniej, gdyby uklęknął do modlitwy przed pójściem spać.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Wołaj do mnie, a odpowiem ci i oznajmię ci rzeczy wielkie i niedostępne, o których nie wiesz!” Księga Jeremiasza 33,3.

„Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą.” Ewangelia Mateusza 7,7-8.

Udostępnij

OCEŃ ARTYKUŁ

0
Są na stronie lepsze
super materiał
2

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2017 Copyright Holder All Rights Reserved.