Opowiadania

Zacznij od siebie

Uświęcenie

Dawno, dawno temu, w pewnym dalekim kraju, ludzie żyli szczęśliwie pod panowaniem swojego króla. Mieszkańcy tego królestwa byli zadowoleni, wiedli spokojne i dostatnie życie.

Pewnego dnia król zdecydował, że odwiedzi kilka ważnych, historycznych miejsc położonych daleko od jego pałacu. Zdecydował, że będzie podróżował samotnie i pieszo, żeby mieć okazję po drodze poznać lepiej swoich podwładnych, rozmawiać z nimi i przyglądać się jak żyją.

Po kilku tygodniach król powrócił do swojego pałacu. Był całkiem zadowolony ze swojej podróży – odwiedził tyle ciekawych i ważnych miejsc i przekonał się, że jego ludzie faktycznie są szczęśliwy i wiodą życie spokojne i radosne. Jednak nasz król był z jednego powodu niezadowolony i czuł pewien żal do swoich poddanych.

Mianowicie strasznie bolały go nogi po tej, pierwszej w jego życiu, długiej pieszej podróży. Zaczął się skarżyć do swoich ministrów, że drogi nie były dobrze przygotowane i były bardzo kamieniste. Ledwo znosił ból, który czuł w nogach idąc po tych niewygodnych drogach. Nie rozumiał jak inni ludzi mogą używać takich dróg. Przecież dla nich to też musiało być strasznie bolesne. Dlaczego nic z tym nie robili?

Wydał więc rozkaz, żeby wszystkie drogi w kraju pokryć.. skórą! Natychmiast! Żeby były miękkie i wygodne! Ten dobry król pomyślał, że w ten sposób dokona wspaniałej zmiany i sprawi, że jego ludzie będą mieli jeszcze lepsze i szczęśliwsze życie.

Jak możecie się domyślić jego ministrowie byli bardzo zaskoczeni słysząc taki rozkaz. Żeby to zrobić i uzyskać odpowiednią ilość skór, będzie trzeba zabić setki tysięcy krów. Nie mówiąc już o tym ile takie zadanie będzie kosztowało czasu, pieniędzy i pracy wielu ludzi.

Na szczęście, wśród tych ministrów był jeden bardzo mądry człowiek, który przyszedł do króla z innym pomysłem.

Król zapytał go: „czy może być lepszy pomysł od mojego?” Wtedy minister odpowiedział: „dlaczego chcesz zabić wszystkie krowy w kraju, żeby pokryć skórą wszystkie drogi? Może lepiej weź sobie mały kawałek skóry i wytnij sobie odpowiedni kształt, żeby okryć swoje nogi?”

Jak myślicie – spodobał się ten pomysł królowi? Oczywiście. To był bardzo dobry pomysł. Ten kawałek skóry teraz nazywamy butami.

 

PAMIĘTAJ!

Czasami patrzymy na innych i próbujemy ich „naprawiać”. Myślimy lub mówimy: „on powinien się lepiej zachowywać”, „ona powinna być dla mnie miła”. Patrzymy na brata, siostrę lub na kolegę i myślimy jak on powinien się zachowywać i co powinien zmienić. Ale tak jak ten król miał mądrego ministra, my mamy biblię i mądrego Boga, który uczy nas, żeby zmiany zaczynać od siebie.

Nie szukaj błędów czy wad u innych ale z pomocą Boga pracuj nad sobą!

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Uświęcajcie się i bądźcie świętymi, gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.” 3 Księga Mojżeszowa 20,7

 

Udostępnij

OCEŃ ARTYKUŁ

0
Są na stronie lepsze
super materiał
3

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2017 Copyright Holder All Rights Reserved.