Opowiadania

Zgubione okulary

Cuda Boże
Wiara i zaufanie

Piotr mieszkał w Nowym Jorku i pracował jako stolarz. Pewnego dnia robił skrzynie na ubrania, które jego kościół wysyłał do domów dziecka w Chinach. W drodze do domu sięgnął do kieszeni koszuli, by znaleźć okulary, ale te zniknęły. Kiedy przypomniał sobie, co robił przez cały dzień, uświadomił sobie, co się stało; okulary zapewne wyślizgnęły mu się z kieszeni niezauważone i spadły do ​​jednej ze skrzyń, które zamknął. Jego nowe okulary zmierzały teraz do ​​Chin!

To były czasy Wielkiego Kryzysu, było bardzo ciężko a Piotr miał sześcioro dzieci na utrzymaniu. Tego ranka wydał 20 dolarów na te okulary. Był naprawdę zdenerwowany myślą o konieczności zakupu kolejnej pary. „To niesprawiedliwe”, powiedział Bogu, gdy jechał zdenerwowany do domu. „Byłem bardzo wierny w dzieleniu się swoim czasem, pieniędzmi i zdolnościami w pracy dla Boga i ludzi. Dlaczego mnie to spotkało?”

Kilka miesięcy później dyrektor sierocińca przebywał na urlopie w Stanach Zjednoczonych. Chciał odwiedzić wszystkie kościoły, które wspierały go w Chinach. Pewnej soboty dotarł do małego kościoła w Nowym Jorku, którego członkiem był stolarz Piotr.

Misjonarz zaczął od podziękowania ludziom za ich wierność we wspieraniu sierocińca. Na koniec powiedział: „Dziękuję za całą waszą pomoc, ale przede wszystkim chcę wam podziękować za okulary, które wysłaliście w zeszłym roku. Widzicie, to było w momencie, gdy przez sierociniec przeszli komuniści niszcząc wszystko, łącznie z moimi okularami. Byłem zdesperowany. Nawet gdybym miał pieniądze, po prostu nie było możliwości zastąpienia tych okularów i kupienia nowych. Nie mogąc dobrze widzieć, codziennie miałem okropne bóle głowy, więc moi współpracownicy i ja bardzo się o to modliliśmy. Parę dni później dotarły do nas skrzynie z ubraniami pakowane u was. Kiedy moi współpracownicy otworzyli jedną z nich, znaleźli parę okularów schowanych między dwoma kocami”.

Misjonarz zamilknął na chwilę, aby znaczenie tych słów dotarły do słuchaczy. Potem, wciąż przejęty cudem, którego doświadczył kontynuował: „Kiedy przymierzyłem te okulary, zobaczyłem, że były dokładnie takie, jakich potrzebowałem! Były jakby specjalnie dla mnie dopasowane! Chcę wam szczególnie podziękować za to, że byliście częścią tego cudu.”

Ludzie słuchali, szczęśliwi, że Bóg odpowiada na modlitwy w taki cudowny sposób. Jednocześnie myśleli, że misjonarz z pewnością pomylił ich kościół z innym. Na liście przedmiotów do wysłania do sierocińca w Chinach nie było okularów. Ale był wśród nich stolarz Piotr, który w tym momencie miał łzy w oczach, bo uświadomił sobie, że Jego Mistrz użył go w niezwykły sposób.

 

PAMIĘTAJ!

Są chwile, kiedy chcemy winić Boga, zamiast mu dziękować! Ufaj Bogu zawsze, nawet jak nie rozumiesz co się dzieje i nie wiesz dlaczego. W takich momentach zamiast narzekać i skarżyć się, pomódl się i podziękuj! Bóg robi rzeczy, których często nie rozumiemy, ale zawsze robi wszystko najlepiej, bo chce naszego szczęścia i naszego zbawienia!

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Lecz ja zwróciłbym się do Boga i Bogu przedłożyłbym moją sprawę, który czyni rzeczy wielkie i niezbadane, cudowne i niezliczone.” Księga Joba 5,8-9;

„Wysławiajcie Pana, wzywajcie imienia jego, Ogłaszajcie wśród ludów dzieła jego! Śpiewajcie mu i grajcie, Opowiadajcie o wszystkich cudach jego! Chlubcie się świętym jego imieniem, Niechaj się raduje serce szukających Pana! Szukajcie Pana i mocy jego, Rozpytujcie się ustawicznie o oblicze jego! Wspominajcie cuda jego, których dokonał, Dziwne dzieła jego, wyroki ust jego.” 1 Księga Kronik 16,8-12.

 

 

Udostępnij

OCEŃ ARTYKUŁ

0
Są na stronie lepsze
super materiał
2

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2017 Copyright Holder All Rights Reserved.