Opowiadania

Zielone okulary

Miłość do ludzi
Miłość Boża

Dawno temu pewien bardzo bogaty człowiek cierpiał z powodu choroby oczu. Odczuwał ból, na który nie było żadnego lekarstwa. Odwiedził wielu specjalistów, próbował wielu terapii i wydał bardzo dużo pieniędzy na leczenie.

Połknął całe kilogramy specyfików, próbował wielu maści i okładów ale nadal oczy często go tak bolały, że zwijał się z bólu.

W końcu usłyszał o pewnym mędrcu, który podobno pomógł już wielu ludziom w beznadziejnym stanie. Sprowadził go do siebie i poprosił o pomoc. Mędrzec obejrzał go, zadał bardzo wiele pytań i zaczął myśleć. Po jakimś czasie powiedział do bogatego człowieka: „spróbuj przez jakiś koncentrować swój wzrok na zielonym kolorze. Patrz tylko na rzeczy w kolorze zielonym i unikaj patrzenia na inne kolory.”

No cóż, rada wydawała się bardzo dziwna ale bogaty człowiek był tak zdesperowany, że postawił dostosować się do rady. Zatrudnił malarzy, kupił ogromną ilość zielonej farby i kazał im wszystko pomalować na zielono. Kazał wszystkie rzeczy w jego otoczeniu, ściany, meble, wszystko na co mógłby ewentualnie spojrzeć, pomalować na zielono. Kazał wszystkim dookoła ubierać się tylko na zielono, nawet wszystkie naczynia powymieniał na zielone. Dokładnie tak jak zalecił mędrzec. I faktycznie.. bogaty człowiek poczuł się jakby się na nowo narodził. Oczy przestały go boleć!

Kiedy kilka dni później mędrzec w pięknej czerwonej szacie odwiedził bogatego człowieka zobaczył, że wszystko dookoła jest zielone. Ściany, meble, ławki w ogrodzie, nawet pnie drzew. I nagle słudzy bogacza podbiegli do niego z wiadrem zielonej farby i … chlust, oblali go zieloną mazią. Przecież nie mogli pozwolić, żeby ich pan spojrzał znowu na inny kolor i żeby jego ból znów powrócił.

Mędrzec stał biedny obciekając farbą w czasie, gdy słudzy wyjaśnili dlaczego to zrobili. Kiedy to usłyszał zaczął się śmiać i powiedział: „przecież wystarczyło kupić okulary z zielonymi szkłami”.

 

PAMIĘTAJ!

My też czasami patrząc na innych chcemy ich przemalować na zielono. Oceniamy i mówimy jacy powinni być. Nie oceniaj ludzi a pomagaj im i pozwól Bogu ich zmieniać. I każdy z nas niech nałoży okulary miłości Bożej i nauczy się kochać ludzi. Wtedy nie będziemy chcieli ich oceniać i zmieniać ale będziemy chcieli im pomagać i przyprowadzać do Jezusa.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Nie ma przeto usprawiedliwienia dla ciebie, kimkolwiek jesteś, człowiecze, który sądzisz; albowiem, sądząc drugiego, siebie samego potępiasz, ponieważ ty, sędzia, czynisz to samo.” List św. Pawła do Rzymian 2,1;

„Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów.” 1 List św. Piotra 4,8.

 

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
5

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.