Dzień Pojednania
od 6 lat
Aaron
Mojżesz
Stary testament
3 Ks. Mojżeszowa (Kapłańska)

Dzień Pojednania - zeszyt

Zestaw zadań do historii, w której opisane jest święto ustanowione przez Pana dla Izraela: Dzień Pojednania. Pan nakazał Mojżeszowi, aby raz w roku, w miesiącu siódmym dziesiątego dnia, dokonywać przebłagania za wszystkie grzechy synów izraelskich.

Aaron ubrany w święte szaty miał składać ofiary za grzech i ofiarę całopalną. Aaron rzucał losy o dwa kozły: jeden los dla Pana, a drugi los dla Azazela. Potem przyprowadzał Aaron tego kozła, na którego padł los dla Pana, i składał go na ofiarę za grzech, Kozła zaś, na którego padł los dla Azazela, stawiał żywego przed Panem, by nim dokonać przebłagania, a potem wypędzał go do Azazela na pustynię.

Tylko tego dnia kapłan wchodził poza zasłonę do miejsca najświętszego świątyni. W Dniu Pojednania świątynia była oczyszczana i cały naród izraelski oczyszczany był ze swoich grzechów.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 3 Księdze Mojżeszowej (Księdze Kapłańskiej) 16.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Dzień Pojednania

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.