Gedeon i runo
od 6 lat
Gedeon
Stary testament
Księga Sędziów

Gedeon i runo - zeszyt

Zestaw zadań do historii o Gedeonie, którego Bóg powołał do walki z Midiańczykami.

Pewnego dnia do Gedeona przyszedł anioł Pański, aby wysłać Gedeona do walki z Midiańczykami, którzy nękali lud izraelski. Pan nakazał Gedeonowi rozwalić ołtarz Baala i ściąć słup, którzy przy nim był a zbudować ołtarz dla Pana, Boga swego.

Gedeon wziął dziesięciu mężczyzn i w nocy to zrobili. Gdy mieszkańcy miasta wstali rano i zobaczyli zburzony ołtarz Baala i dowiedzieli się, że zrobił to Gedeon, syn Joasza, chcieli zabić Gedeona. Wtedy jego ojciec powiedział, żeby Baal sam o siebie walczył, skoro to jego ołtarz został zburzony.

Gedeon również poprosił Pana o znak, że Pan wybawi jego ręką Izraela. Rozłożył runo wełny na klepisku i jeżeli rosa będzie tylko na runie a cała ziemia wokoło pozostanie sucha, to będzie wiedział, że Pan wybawi jego ręką Izraela. I tak się stało. Potem poprosił jeszcze o drugi znak, żeby tym razem runo miało pozostać suche, a na całej ziemi wokoło będzie rosa. I uczynił tak Bóg dając znak Gedeonowi, że jego ręką wybawi Izraela od Midiańczyków.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Sędziów 6.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Gedeon i runo

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.