Kolorowanki
od 3 lat
Mojżesz
Stary testament
5 Ks. Mojżeszowa (Powtórzonego Prawa)

Trzy święta Izraela - kolorowanka

Trzy razy w roku każdy Izraelita miał się stawić przed Panem w miejscu, które Pan wybierze: w Święto Przaśników, w Święto Tygodni i w Święto Szałasów. Na te święta każdy miał się zjawić przed Panem nie z próżnymi rękami, ale z odpowiednim darem według błogosławieństwa, jakiego Pan mu udzielił.

W miesiącu Kłosów było Święto Paschy, ponieważ w tym miesiącu Pan wyprowadził Izraela z Egiptu. Przez siedem dni nie można było jeść zakwaszonego ciasta ale przaśniki – chleb nędzy, na pamiątkę wyjścia z ziemi egipskiej. Pierwszego dnia składano ofiarę paschalną wieczorem, po zachodzie słońca. Siódmego dnia było święte zgromadzenie na cześć Pana i tego dnia nie wykonywano żadnej pracy.

Siedem tygodni od zapuszczenia sierpa w zboże obchodzono Święto Tygodni, z dobrowolnymi szczodrymi darami, jakie dawano odpowiednio do tego, jak pobłogosławił każdemu Pan.
Gdy zebrano plony przez siedem dni obchodzono Święto Szałasów.

We wszystkie święta każdy Izraelita miał się weselić razem z synem, córką, sługą, służebnicą, Lewitą, obcym przybyszem, sierotą i wdową.

Kolorowanka oparta jest na tej historii i przygotowana jest dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 5 Księdze Mojżeszowej (Księdze Powtórzonego Prawa) 16.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Kolorowanki

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.