Opowiadania

Co jest dla nas ważne?

Miłość Boża
Zbawienie

Wyobraź sobie taką sytuację: dostałeś/dostałaś właśnie na urodziny nowiutki, wymarzony rower! Jedziesz na swoim nowiuteńkim rowerze ulicą przed domem i nagle śmietnik przewraca się tuż przed Tobą na ulicę. Wpadasz na ten śmietnik i jest wielka KATASTROFA! Przewracasz się, rower połamany, koło odpadło i kierownica powyginana na różne strony. Ale to jeszcze nie wszystko! Nie tylko, że Twój nowiuteńki rower nadaje się teraz tylko na kupę złomu to jeszcze złamałeś obie nogi! I to jeszcze nie wszystko! Przykrywka od śmietnika poturlała się na Ciebie i wybiła Ci dwa przednie zęby!

To nie koniec tej historii. Wyobraź sobie, że leżysz tak na ulicy, krwawisz, bolą Cię obie nogi, buzia i patrzysz jak Twoja mama biegnie przez ogródek patrząc na tę całą katastrofę. Mama podbiega, pochyla się nad… śmietnikiem i zaczyna płakać i głośno wołać: „mój ukochany, nowiutki śmietniczek, moja ulubiona pokryweczka, wszystko zniszczone! Co ja teraz zrobię?”

Jak myślicie? Czy to jest możliwe? Czy możecie sobie wyobrazić taka sytuację? Oczywiście, że NIE! Twoja mama podbiegłaby do Ciebie i przytuliła Ciebie, a nie jakiś głupi śmietnik! To jest niemożliwe, żeby którakolwiek mama bardziej troszczyła się o śmietnik niż o swoje dziecko!

A jednak my czasem zachowujemy się tak, jakby śmietnik albo inna rzecz była dla nas ważniejsza od drugiej osoby. Czasami niektóre rzeczy stają się dla nas tak ważne, że po ich utracie lub gdy się zepsują potrafimy płakać.

Czy pamiętacie historię z Biblii, w której starszy pan płakał nad utraconym krzakiem? Dla którego ten utracony krzak był ważniejszy od wielu ludzi?

To był Jonasz.

Jonasz, którego Bóg poprosił, żeby poszedł do Niniwy i tam opowiedział ludziom o prawdziwym Bogu, żeby Ci ludzie nawrócili się do Boga i nie zginęli.

Ten Jonasz – sługa Boży – bardziej martwił się tym, że jego krzak usechł i że słońce będzie mu dokuczało niż tym, że tysiące osób umrze jeżeli nie nawrócą się do Boga.

My też często bardziej martwimy się o nasze rzeczy niż o naszych bliskich. Wolimy spędzać czas z naszymi rzeczami: komputerem lub telewizorem niż z bratem czy siostrą. Bardziej martwimy się tym czy mamy najnowszy model smartfona czy najnowsze lego od tego czy nasz kolega lub koleżanka znają Boga.

 

PAMIĘTAJ!

Bóg tworząc świat, stworzył człowieka i piękną przyrodę. Stworzył piękne góry, piękne kwiaty i rajskie plaże. Jak myślicie kto lub co jest ważniejsze dla Boga: człowiek czy rajskie plaże? Oczywiście, że człowiek. Dlatego nas też Bóg chce nauczyć, żeby nigdy żadna rzecz nie była dla nas ważniejsza od drugiego człowieka!

 

ZOBACZ W BIBLII:

Historia o Jonaszu, Niniwie i krzewie rycynowym,  Księga Jonasza 4.

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
30

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.