Opowiadania

Cudownie pyszne ciasto

Wiara i zaufanie
Doświadczenia

Ania wróciła ze szkoły bardzo smutna. Weszła do kuchni, gdzie jej mama coś szykowała. Córka zaczęła się skarżyć na swój zły dzień. A ten dzień był naprawdę zły! Najpierw jej najlepszy kolega obraził się, bo nie pozwoliła mu ściągnąć od siebie na matematyce, potem dostała złą ocenę z polskiego, a na koniec dowiedziała się, że jej najlepsza przyjaciółka wyprowadza się do innego miasta. Ten dzień to jedna wielka katastrofa. Jak ma sobie z tym wszystkim poradzić? I dlaczego ją to spotyka?!

W czasie, gdy Ania skarżyła się na swój ciężki los, jej mama robiła ciasto. Kiedy córka skończyła mówić, spytała dziewczynki czy chciałaby zjeść coś dobrego. Ania z małym uśmiechem odpowiedziała: „Oczywiście mamo, uwielbiam twoje ciasto”.

Mama zaproponowała: „Proszę, weź sobie trochę margaryny”.

„Fuj”, odpowiedziała Ania.

„A może kilka surowych jajek?”, pyta dalej mama.

„Okropieństwo!”, powiedziała dziewczynka.

„A może zjesz parę łyżek mąki? Lub łyżeczkę proszku do pieczenia?”

„Mamo, ależ to jest paskudztwo! Dlaczego dajesz mi to do zjedzenia? Tego nie da się jeść!”

Na co mama odpowiedziała: „Tak, wszystkie te rzeczy same w sobie wydają się niedobre. Ale kiedy są odpowiednio połączone, a potem upieczone, tworzą cudownie pyszne ciasto!”

 

PAMIĘTAJ!

Czasami zastanawiamy się: „Dlaczego mnie to spotyka?” lub „Dlaczego Bóg dopuścił do tego?” Czasami jednak przechodzimy przez trudne chwile, żeby na koniec wyszło z tego coś wspaniałego. Bez względu na to, przez co przechodzimy, Bóg zawsze jest z nami i nas wspiera. Doświadczenia nas kształtują i wychowują, ale przede wszystkim uczą nas ufać Bogu!

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie! Pamiętaj o Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki!” Przypowieści Salomona 3,5-6.

 

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
73

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.