Opowiadania

Kto pakuje twój spadochron?

Wdzięczność
Modlitwa

Peter był pilotem w Wietnamie. Po 75-ciu misjach bojowych jego samolot został zestrzelony. Pilot zdążył się katapultować i na spadochronie opadł  na ziemię. Dostał się do niewoli i 6 lat spędził w wietnamskich więzieniach. Na szczęście razem z innymi więźniami został uwolniony i powrócił szczęśliwie do domu.

Pewnego dnia, kiedy były pilot siedział z żoną w restauracji, podszedł do niego pewien człowiek i  powiedział: „Ja cię znam! Ty jesteś Peter! Latałeś w Wietnamie z lotniskowca, na którym ja też służyłem. Zostałeś zestrzelony! Czy wiesz, że to ja zawsze pakowałem Twój spadochron?” Peter spojrzał na niego zdumiony i zaczął obejmować tego obcego człowieka i gorąco mu dziękować. „Dzięki tobie mogę teraz siedzieć tutaj z żoną! Uratowałeś mi życie!”

Już w nocy, leżąc w łóżku były pilot rozmyślał, że przecież służąc na lotniskowcu musiał często mijać tego człowieka. W mundurze i czapce zlewał mu się zapewne z wieloma innymi osobami odbywającymi tam swoją służbę. Sam czuł się ważny jako pilot myśliwca, a innych, szczególnie tych, którzy służyli na ziemi (czy raczej na statku) traktował z góry jako mniej ważnych. Myślał też o wielu godzinach, w czasie których ten obcy człowiek powoli i dokładnie składał jego i inne spadochrony, żeby piloci w razie zestrzelenia mieli szansę na przeżycie.

 

PAMIĘTAJ!

Każdego z nas ktoś ochrania. Każdemu z nas ktoś codziennie pomaga: rodzice, brat, siostra, znajomi, a przede wszystkim Bóg i Jego aniołowie. Wiele osób codziennie „pakuje nasz spadochron”, żebyśmy byli bezpieczni i szczęśliwie przeżyli każdy dzień. Dostrzegajmy ich i bądźmy im wdzięczni. Wiele z dobrych rzeczy, które nas spotyka są odpowiedzą na modlitwy. A my nawet nie wiemy kto i jak często się za nas modli. Dlatego codziennie dziękujmy Bogu za Jego opiekę i za wszystkich ludzi, którzy nam pomagają również swoimi modlitwami.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Zawsze się radujcie. Bez przystanku się módlcie. Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was.” 1 List do Tesaloniczan 5,16-18


 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
20

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.