Opowiadania

Najlepsza nauka

Wdzięczność
Plotkowanie

Dawno temu żył sobie pewien król. Miał na imię Evan. Ludzie żyli szczęśliwie pod jego panowaniem. Król dbał o swoich poddanych i traktował wszystkich jak swoją rodzinę. Dokładał wszelkich starań, żeby zaspokajać potrzeby swoich bliźnich.

Często jednak król Evan słyszał od swoich ludzi w pałacu, że poddani narzekają na króla i są ze wszystkiego niezadowoleni. Postanowił zbadać co się dzieje i co ludzie naprawdę o nim mówią. W przebraniu wybrał się w podróż po swoim królestwie. Odwiedzał miasta i miasteczka i wszędzie ludzie wydawali się być zadowoleni. Niczego im nie brakowało, nigdzie nie było biedy. Nie wiedział co o tym myśleć i postanowił zrobić pewne doświadczenie.

Zawołał swoich żołnierzy i kazał im przetoczyć wielki głaz na środek drogi łączącej dwa miasta. Obok drogi rzucili jeszcze deskę i mniejszy kamień. Dzięki temu każdy, jeżeli by tylko chciał, mógł zrobić dźwignię i przetoczyć głaz na bok.

Potem wszyscy się ukryli w pobliskim lesie i patrzyli co się będzie działo. W tamtych czasach ludzie poruszali się przeważnie pieszo, podróżowali konno lub na wozach. Niedługo pierwsi podróżni pojawili się na horyzoncie.

Pierwsi piesi podróżni zbliżyli się do głazu, popatrzyli, ponarzekali i przeszli bokiem. Nadjechał jeden wóz i drugi. Głaz stał na samym środku i wozy z trudnością przejechały obok. Teraz słychać już było krzyki pełne złości: „co ten król sobie myśli, że nic z tym nie robi! Siedzi pewnie w swoim pałacu zadowolony z siebie, a tu porządni ludzie nie mogą spokojnie i bezpiecznie drogą przejechać.” Nadjeżdżały kolejne wozy, nadchodzili kolejni ludzie, małe i duże grupki i każdy narzekał ale nikt nawet nie próbował tego głazu ruszyć. Narzekali tylko wszyscy na złego króla.

Król był wstrząśnięty widząc co się dzieje i słysząc wypowiadane słowa.

W końcu, drogą nadszedł sprzedawca owoców pchając swój wózek z towarem. Na widok ogromnego głazu zatrzymał się. Potem odłożył swój wózek i starał się przesunąć kamień. Po kilku próbach rozejrzał się i dostrzegł leżące niedaleko deskę i kamień. Wziął je, zbudował dźwignię i z łatwością przetoczył głaz na pobocze.

Jakie było jego zdziwienie, kiedy pod głazem znalazł worek, a w worku kartka ze słowami „Prezent dla człowieka, który usunął przeszkodę z drogi”. Oprócz kartki w worku było tysiąc złotych monet.

 

PAMIĘTAJ!

Nie bój się ciężkiej pracy, trudności i wyzwań, bo w ten sposób Bóg wychowuje nas i kształtuje nasz charakter. Każda przeszkoda lub trudne doświadczenie czegoś nas uczą. W ten sposób też przygotowuje nas, abyśmy byli gotowi na Jego przyjście i odebrali piękną nagrodę życia wiecznego z Nim na Nowej Ziemi.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Poczytujcie to sobie za najwyższą radość, bracia moi, gdy rozmaite próby przechodzicie, wiedząc, że doświadczenie wiary waszej sprawia wytrwałość, wytrwałość zaś niech prowadzi do dzieła doskonałego, abyście byli doskonali i nienaganni, nie mający żadnych braków.” List Jakuba 1,2-4

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
20

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.