Opowiadania

Napompowani

Pokora
Pycha
Nowość

Pewna szkoła co roku organizowała ciekawą wycieczkę. W tym roku również zaplanowano wyjazd dla uczniów. Wszyscy byli bardzo podekscytowani wycieczką. W ustalonym dniu, wszystkie dzieci zebrały się przed szkołą i wsiadły do czekającego na nie autobusu. Punktualnie o 9.00 autobus odjechał spod szkoły, aby przewieźć dzieci i ich opiekunów do pięknej miejscowości w górach.

Autobus jechał krętymi drogami, a dzieci bardzo szczęśliwe, śpiewały, rozmawiały, śmiały się. W pewnym momencie autobus dojechał do tunelu w górze, przed którym stał znak z informacją, że tunel ma wysokość 3,5 metra.

Wysokość autobusu również wynosiła około 3,5 metra. Ponieważ szkoła organizowała tę wycieczkę co roku i kierowca autobusu wielokrotnie przejeżdżał tym tunelem, teraz nie zatrzymał się nawet, tylko trochę zwolnił i wjechał do tunelu.

Zwykle autobus przejeżdżał przez tunel bez problemu, ale tym razem po przejechaniu kilkuset metrów, gdzieś w środku tunelu, dach autobusu otarł się o strop (czyli górną część) tunelu i autobus nagle się zatrzymał i nie mógł ruszyć dalej. Utknął!

Kierowca przestraszył się, dzieci zaczęły krzyczeć, nauczyciele nie wiedzieli co robić. Jeden z nauczycieli podszedł do kierowcy, żeby sprawdzić co się stało. Kierowca wytłumaczył: „Co roku bez problemu przejeżdżam autobusem przez ten tunel i nie wiem, dlaczego dzisiaj autobus utknął! Coś musiało się w międzyczasie zmienić.”

Kierowca wysiadł z autobusu, żeby zobaczyć z zewnątrz jak to wygląda.

Po chwili za autobusem ustawiła się kolejka samochodów, ponieważ autobus zatarasował drogę. W tunelu nie można było wyprzedzać. Z samochodów zaczęli wysiadać ludzie i razem z kierowcą autobusu zaczęli się zastanawiać, dlaczego autobus utknął.

Jeden z kierowców w końcu sobie przypomniał, że przecież jakiś czas temu droga była utwardzana. Prawdopodobnie więc jej poziom został nieco podniesiony.

Kierowca autobusy razem z ludźmi, którzy wyszli z innych samochodów zaczęli zastanawiać się co zrobić. Wszyscy chcieli pomóc. Ktoś próbował przywiązać linę do autobusu, żeby go wyciągnąć z tunelu, ale lina się urwała. Niektórzy sugerowali, żeby zryć czymś drogę, żeby obniżyć jej poziom lub zryć strop tunelu.

Ludzie głośno rozmawiali i każdy próbował coś wymyśleć.

W pewnym momencie z autobusu wysiadł chłopiec i powiedział: „A może wystarczy spuścić trochę powietrza z opon? Wtedy autobus trochę się obniży i będzie mógł pojechać dalej.”

Jak chłopiec poradził tak zrobiono i po chwili autobus bezpiecznie wyjechał z tunel odblokowując drogę dla innych samochodów.

 

PAMIĘTAJ!

Podobnie w naszej życiowej podróży możemy utknąć z powodu pychy lub dumy. Jeśli pozwolimy Bogu  „spuścić z nas trochę powietrza”, czyli usunąć z nas pychę i dumę a zastąpić je pokorą, to łatwiej będzie nam przejść przez tunel naszego życia. Bóg kocha pokornych, pomaga im i prowadzi ich.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną. Lepiej być pokornym z ubogimi niż dzielić łupy z pyszałkami.” Przypowieści Salomona (Księga Przysłów) 16,18-19

„Pycha przywodzi człowieka do upadku, lecz pokorny duchem dostępuje czci.” Przypowieści Salomona (Księga Przysłów) 29,23

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
3

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.