Opowiadania

Nieuczciwy gospodarz

Uczciwość

Dawno temu pewien nieuczciwy gospodarz sprzedał sąsiadowi swoją studnię. Następnego dnia, kiedy nowy właściciel studni poszedł czerpać wodę, mężczyzna, który mu ją sprzedał, nie pozwolił mu wyciągnąć z niej wody. Powiedział: „Sprzedałem ci studnię, a nie wodę, więc nie możesz czerpać wody ze studni”.

Sąsiad nieuczciwego gospodarza był bardzo smutny i postanowił poskarżyć się królowi. Przybył do władcy i wszystko mu opowiedział, prosząc o pomoc i sprawiedliwość.

Król zawołał swojego doradcę, bardzo mądrego człowieka, i przekazał mu tę sprawę. Doradca zawołał nieuczciwego gospodarza, który sprzedał studnię i zapytał: „Dlaczego nie pozwalasz czerpać wody ze studni człowiekowi, któremu ją sprzedałeś? Mężczyzna odpowiedział: „Sprzedałem studnię a nie wodę. Nie ma prawa czerpać wody, która należy nadal do mnie.”

Doradca uśmiechnął się i powiedział: „Dobrze, skoro sprzedałeś studnię temu człowiekowi i twierdzisz, że woda należy do ciebie, to nie masz prawa trzymać wody w studni, która teraz należy do niego. Albo zapłacisz mu za przetrzymywanie wody w jego studni, albo natychmiast ją stamtąd wyciągniesz!”

 

PAMIĘTAJ!

Nieuczciwość nie popłaca! Bóg uczy nas uczciwości i chce, żebyśmy odzwierciedlali Boży charakter w swoim zachowaniu. Tak, żeby ludzie patrząc na nas, chwalili Boga, który jest w niebie!

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Wy jesteście solą ziemi; jeśli tedy sól zwietrzeje, czymże ją nasolą? Na nic więcej już się nie przyda, tylko aby była precz wyrzucona i przez ludzi podeptana. Wy jesteście światłością świata; nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapalają też świecy i nie stawiają jej pod korcem, lecz na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy są w domu. Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.” Ewangelia św. Mateusza 5,13-16.

 

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
24

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.