Opowiadania

Osioł w studni

Miłosierdzie
Pomaganie innym

Pewnego dnia osioł rolnika wpadł do starej, pustej studni. Zwierzę kwiczało żałośnie przez wiele godzin a gospodarz próbował znaleźć jakiś sposób, żeby go stamtąd wyciągnąć. W końcu uznał, że nic na to nie poradzi. Nie ma jak wyciągnąć osła ze studni. Stwierdził też, że w sumie może obejść się bez tego osła. Nie mógł już słuchać jego kwiczenia, więc postanowił skrócić cierpienia zwierzęcia. Zawołał swoich sąsiadów, aby przyszli i pomogli mu. Postanowił zakopać osła skoro nie potrafi go stamtąd wyciągnąć.

Wszyscy ochoczo chwycili za łopaty i zaczęli wrzucać do studni ziemię. Początkowo osioł jeszcze bardziej się przestraszył i kwiczał jeszcze głośniej. Potem, ku zdumieniu wszystkich, uspokoił się.

Po jakimś czasie, gdy gospodarz i jego sąsiedzi mocno już się zmęczyli kopaniem, właściciel osła zajrzał w dół do studni. Bardzo był zaskoczony tym, co zobaczył. Z każdą łopatą ziemi, która spadała na osła, zwierzę robiło coś niesamowitego. Strząsało z siebie ziemię, robiło krok do przodu, do tyłu, tak, że ziemia spadała pod jego nogi a osioł ją uklepywał kopytami. Już nie był tak głęboko jak na początku. Sam znalazł sposób, żeby się wydostać ze studni z niezamierzoną pomocą gospodarza i jego sąsiadów.

Parę godzin później, po wrzuceniu wielu łopat ziemi, osioł wyszedł szczęśliwie ze studni.

 

PAMIĘTAJ!

Jezus podzielił się z nami wszystkim co miał: Swoją miłością, dobrocią, miłosierdziem. On oddał Swoje życie za mnie i za Ciebie, żebyśmy mogli żyć wiecznie. Bóg chce uratować wszystkich ludzi. Nie spisuj nikogo na straty, bo tylko Bóg zna serca ludzi i może cudownie uratować nawet kogoś, kto nam wydaje się nie do uratowania. Jeżeli masz możliwość, pomagaj innym, dziel się miłością Bożą i proś Boga o prowadzenie w tej pracy. On może sprawić największe cuda, żeby kogoś uratować.

 

ZOBACZ W BIBLII:

„A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały. I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów. I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy. Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata. Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem przychodniem, a przyjęliście mnie, Byłem nagi, a przyodzialiście mnie, byłem chory, a odwiedzaliście mnie, byłem w więzieniu, a przychodziliście do mnie. Wtedy odpowiedzą mu sprawiedliwi tymi słowy: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym, a nakarmiliśmy cię, albo pragnącym, a daliśmy ci pić? A kiedy widzieliśmy cię przychodniem i przyjęliśmy cię albo nagim i przyodzialiśmy cię? I kiedy widzieliśmy cię chorym albo w więzieniu, i przychodziliśmy do ciebie? A król, odpowiadając, powie im: Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście.” Ewangelia św. Mateusza 25,31-40.

 

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
20

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.