Opowiadania

Zawody drwali

Modlitwa
Wytrwałość

Dawno temu, kiedy nie było jeszcze pił mechanicznych, a drzewa ścinano siekierami, drwale zorganizowali zawody. Zasada była prosta – kto zetnie więcej drzew w ciągu jednego dnia, ten wygrywa.

Do zawodów stanęło dwóch drwali – jeden starszy i doświadczony, i drugi młody, ale dobrze zbudowany i bardzo silny.

Młody drwal był pewny siebie. W końcu był młody i miał dużo siły. Pełen zapału wszedł do lasu i od razu zaczął ścinać drzewa. Pierwsze, drugie, kolejne. Kiedy tak pracował i słyszał w oddali starszego drwala pracującego w innej części lasu, z każdym ściętym drzewem był coraz bardziej pewny swojej wygranej.

Co pewien czas młody drwal słyszał, że starszy kolega przerywa ścinanie drzew. Ooo.. myślał wtedy.. chyba się zmęczył i nie daje rady. No, nie ma już tyle siły co ja. Nie może już tak jak ja ścinać drzew bez przerwy. Bo ja jestem młody i silny, a on już nie!

Kiedy dzień się skończył, młody drwal spojrzał na drzewa, które zdążył ściąć – efekt ogromnego, niemal ponadludzkiego wysiłku. Był z siebie dumny. Nikt nie ściąłby więcej drzew niż ja, pomyślał. Był pewny, że wygra.

Wyszedł z lasu i razem ze starszym drwalem czekał na ogłoszenie wyniku zawodów. Młody drwal z ogromnym uśmiechem na twarzy czekał na swoją nagrodę. Był ogromnie zmęczony ale szczęśliwy. Tylko jak spojrzał na swojego starszego kolegę to odrobinę się zdziwił, bo ten wydawał się jakby trochę mniej zmęczony od niego. Dziwne… czyżby nie przykładał się do pracy?

Kiedy ogłoszono wyniki… Jak myślicie, kto wygrał? Starszy drwal! Okazało się, że ściął o wiele więcej drzew od młodego drwala. Młody drwal był załamany! Odwrócił się do kolegi i wykrzyknął: „Jak to możliwe? Słyszałem przecież jak co chwilę przerywałeś ścinanie drzew, kiedy ja pracowałem cały czas! Poza tym jestem przecież dużo młodszy i silniejszy od ciebie!”

Wtedy stary drwal odpowiedział: „co godzinę robiłem sobie przerwę, żeby odpocząć i naostrzyć swoją siekierę”.

 

PAMIĘTAJ!

My też, w naszym chrześcijańskim życiu, musimy robić sobie przerwy na “ostrzenie siekiery” – czyli na modlitwę i czytanie Biblii. Dzięki temu nie będziemy zmęczeni, a wyniki naszej pracy i owoce naszego życia będę wspaniałe i błogosławione!

 

ZOBACZ W BIBLII:

„W gorliwości nie ustawając, płomienni duchem, Panu służcie, w nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali.” List św. Pawła do Rzymian 12,11-12.

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
38

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.