Podobieństwo o bogaczu i Łazarzu
od 6 lat
Jezus
Abraham
Łazarz
Nowy testament
Ewangelie

Podobieństwo o bogaczu i Łazarzu - zeszyt

Zestaw zadań do historii, w której Jezus opowiada faryzeuszom podobieństwo o żebraku Łazarzu i bogaczu.

Jezus, widząc faryzeuszy, którzy byli chciwi i naśmiewali się z niego, opowiedział podobieństwo o bogatym człowieku i żebraku. Bogacz ubierał się pięknie i bogato i codziennie ucztował. Chory żebrak Łazarz leżał przed drzwiami bogatego człowieka i chciał się najeść resztkami ze stołu bezdusznego bogacza.

Gdy obaj umarli, na żebraka Łazarza czekało tylko dobro, a na bogacza same męki. Bogaty człowiek poprosił Abrahama, aby wysłał Łazarza, aby ostrzegł pięciu jego braci, którzy jeszcze żyli, aby zmienili swoje życie i nie trafili tam, gdzie trafił bogacz. Abraham odpowiedział, że mają Mojżesza i proroków i ich powinni słuchać. Dodał też, że skoro ich nie słuchają to nawet, gdyby umarły powstał, też go nie będą słuchać.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Łukasza 16.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Podobieństwo o bogaczu i Łazarzu

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.