Podobieństwo o dziesięciu minach
od 6 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Podobieństwo o dziesięciu minach - ułóż hasło

Gdy Jezus razem z uczniami byli blisko Jerozolimy a uczniowie myśleli, że zbliża się Królestwo Boże, Zbawiciel opowiedział im podobieństwo o dziesięciu minach.

Pewien człowiek szlachetnego rodu wyjechał do dalekiego kraju ale przed wyjazdem zawołał dziesięciu sług i dał im po minie, aby nimi obracali. Po powrocie zawołał ich, aby sprawdzić ile zarobili.

Pierwszy sługa przyniósł dziesięć min i pan go pochwalił, w nagrodę przekazując zarządzanie dziesięcioma miastami. Drugi sługa przyniósł pięć min i ten też otrzymał pochwałę i zarządzanie nad pięcioma miastami.

Kolejny sługa przyszedł tylko z jedną miną ponieważ w obawie przed surowym panem trzymał ją w chustce. Temu odebrano minę i dano temu, który miał dziesięć min.

Zadanie polega na rozszyfrowaniu słów z tej historii, a następnie ułożenie hasła z liter z pól oznaczonych na żółto. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Łukasza 19.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Podobieństwo o dziesięciu minach

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.