Podobieństwo o nieuczciwym zarządcy
od 6 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Podobieństwo o nieuczciwym zarządcy - odczytaj hasło

Jezus opowiedział uczniom podobieństwo o pewnym bogatym człowieku, który miał nieuczciwego zarządcę. Gdy zarządca dowiedział się, że odbierają mu szafarstwo poszedł do dłużników swojego pana i umorzył im część długów. W ten sposób chciał sobie zaskarbić ich przychylność, na wypadek, gdyby kiedyś potrzebował ich pomocy.

Jednemu darował pięćdziesiąt baryłek oliwy a drugiemu dwadzieścia korców pszenicy. Gdy pan dowiedział się o tym co zrobił sprytny zarządca, pochwalił go za to, że przebiegle postąpił.
Jezus dodał, że powinniśmy być wierni Bogu w każdej sprawie, małej i dużej. Powiedział też, że żaden sługa nie może służyć dwóm panom, gdyż albo jednego będzie nienawidzić, a drugiego miłować, albo jednego będzie się trzymać, a drugim pogardzi.

Nie możemy służyć Bogu i mamonie.

Zadanie polega na wyszukaniu nie pasujących liter w słowach z tej historii, a następnie ułożenie z tych liter hasła. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Łukasza 16.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Podobieństwo o nieuczciwym zarządcy

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.