Ucieczka Pawła w koszu
od 6 lat
Paweł
Saul
Barnaba
Nowy testament
Dzieje Apostolskie

Ucieczka Pawła w koszu - zeszyt

Zestaw zadań do historii o nawróconym Saulu (Pawle), który zaraz po nawróceniu zaczął głosić dobrą nowinę o Jezusie w Damaszku i Jerozolimie.

Po spotkaniu z Jezusem Saul przebywał kilka dni z uczniami w Damaszku i już zaczął zwiastować w synagogach Jezusa, że On jest Synem Bożym. Wszyscy, którzy go słuchali i znali go wcześniej bardzo się dziwili, że teraz głosi, że Jezus jest Chrystusem.

Po upływie dłuższego czasu Żydzi uknuli spisek na życie Saula. Uczniowie zabrali go więc w nocy i spuścili w koszu przez mur miasta.

Paweł przybył do Jerozolimy i starał się przyłączyć do uczniów, ale wszyscy się go bali. Dopiero Barnaba zaprowadził go do apostołów i opowiedział o nawróceniu Saula (Pawła). W Jerozolimie Saul (Paweł) również głosił Jezusa Chrystusa.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Dziejach Apostolskich 9.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Ucieczka Pawła w koszu

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.