Amnon i Tamar
od 6 lat
Amnon
Tamar
Dawid
Absalom
Stary testament
2 Księga Samuela

Amnon i Tamar - dopasuj wyrazy do tekstu

Amnon, syn Dawida, zakochał się w Tamar, siostrze Absaloma. Jonadab, przyjaciel Amnona poradził mu, aby Amnon udawał chorego i poprosił Dawida swojego ojca, aby ten przysłał do niego Tamar, która przyrządzi mu posiłek. Dawid się zgodził i kazał Tamar przyjść do Amnona. Tamar przyszła do Amnona i upiekła placuszki. Amnon kazał wszystkim wyjść i wtedy zgwałcił i zhańbił Tamar. Potem Amnon poczuł do niej wielką nienawiść i wyrzucił ją.
Tamar posypała popiołem swoją głowę, rozdarła sukienkę i szła głośno szlochając. Gdy Absalom dowiedział się o wszystkim kazał jej milczeć, bo Amnon był jej bratem. Gdy król Dawid dowiedział się o tym wydarzeniu, bardzo się rozgniewał, lecz nie wyrządził żadnej przykrości Amnonowi, ponieważ miłował go jako swojego pierworodnego syna.
Przez uzupełnienie brakujących słów w tekście biblijnym dzieci mogą utrwalić oraz sprawdzić swoją znajomość tej historii. Zadanie przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Samuela 13.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Amnon i Tamar

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.