Opowiadania

Sól w jeziorze

Wiara i zaufanie
Doświadczenia

Dawno temu pewien młody człowiek był bardzo niezadowolony ze swojego życia. Przez cały czas czuł się przygnębiony i nieszczęśliwy. Kiedy usłyszał o mędrcu, który przechodził przez jego miasto, postanowił pójść do niego i poprosić o pomoc.

Młodzieniec poszedł do mądrego człowieka i powiedział: „Mam tyle problemów w życiu, że zawsze jestem smutny. Proszę, pomóż mi. Jak mogę być szczęśliwy?”

Mędrzec wysłuchał go uważnie, a potem wstał. Młody człowiek był trochę rozczarowany, bo mądry człowiek odszedł nie mówiąc ani słowa, ale czekał z nadzieją, że wróci do niego z jakimś cudownym lekarstwem. Po chwili mądry człowiek wrócił ze szklanką wody i miską pełną soli.

Mędrzec poprosił młodego człowieka, aby wziął garść soli z miski i wrzucił ją do szklanki, a następnie wypił tę wodę. Młody człowiek zdziwił się słysząc takie polecenie, ale postępował zgodnie z instrukcjami mędrca.

Mądry człowiek zapytał: „Jak smakuje?”

Młodzieniec odpowiedział: „To było okropne. Czułem tylko sól”.

Następnie mędrzec poprosił młodego człowieka, aby wziął szklankę i sól i poszedł za nim. Oboje podeszli nad jezioro. Tam mądry człowiek powiedział młodzieńcowi, aby wziął garść soli i wrzucił ją do jeziora. Potem poprosił go, aby szklanką nabrał wody z jeziora i ją wypił. Po czym zapytał: „Jak smakowało?”

Młody człowiek odpowiedział: „Woda smakuje dobrze. Jak czysta woda.”

Mędrzec zadał kolejne pytanie: „Czy czułeś w tej wodzie sól?”

„Nie”, odpowiedział młody człowiek.

Mądry człowiek wytłumaczył młodzieńcowi: „Ból życia jest jak sól. To, jak ją odczuwamy będzie zależało od tego, czy będziemy chcieli pomieścić go w małej szklance i rozwiązywać go sami, czy wrzucimy do jeziora miłości Bożej.

 

PAMIĘTAJ!

Gdy masz problemy lub przechodzisz przez ciężkie doświadczenia poproś Boga o pomoc, a On zawsze chętnie pomaga. Ufaj, że On Cię kocha i chce Twojego szczęścia. Ma też moc, aby przezwyciężyć i pomóc Ci przejść przez każde doświadczenia. Zaufaj Mu!

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie.” List św. Pawła do Filipian 4,6-7;

„Dotąd nie przyszło na was pokuszenie, które by przekraczało siły ludzkie; lecz Bóg jest wierny i nie dopuści, abyście byli kuszeni ponad siły wasze, ale z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść.” 1 List św. Pawła do Koryntian 10,13.

 

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
52

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.