Opowiadania

Sól w jeziorze

Wiara i zaufanie
Doświadczenia

Dawno temu pewien młody człowiek był bardzo niezadowolony ze swojego życia. Przez cały czas czuł się przygnębiony i nieszczęśliwy. Kiedy usłyszał o mędrcu, który przechodził przez jego miasto, postanowił pójść do niego i poprosić o pomoc.

Młodzieniec poszedł do mądrego człowieka i powiedział: „Mam tyle problemów w życiu, że zawsze jestem smutny. Proszę, pomóż mi. Jak mogę być szczęśliwy?”

Mędrzec wysłuchał go uważnie, a potem wstał. Młody człowiek był trochę rozczarowany, bo mądry człowiek odszedł nie mówiąc ani słowa, ale czekał z nadzieją, że wróci do niego z jakimś cudownym lekarstwem. Po chwili mądry człowiek wrócił ze szklanką wody i miską pełną soli.

Mędrzec poprosił młodego człowieka, aby wziął garść soli z miski i wrzucił ją do szklanki, a następnie wypił tę wodę. Młody człowiek zdziwił się słysząc takie polecenie, ale postępował zgodnie z instrukcjami mędrca.

Mądry człowiek zapytał: „Jak smakuje?”

Młodzieniec odpowiedział: „To było okropne. Czułem tylko sól”.

Następnie mędrzec poprosił młodego człowieka, aby wziął szklankę i sól i poszedł za nim. Oboje podeszli nad jezioro. Tam mądry człowiek powiedział młodzieńcowi, aby wziął garść soli i wrzucił ją do jeziora. Potem poprosił go, aby szklanką nabrał wody z jeziora i ją wypił. Po czym zapytał: „Jak smakowało?”

Młody człowiek odpowiedział: „Woda smakuje dobrze. Jak czysta woda.”

Mędrzec zadał kolejne pytanie: „Czy czułeś w tej wodzie sól?”

„Nie”, odpowiedział młody człowiek.

Mądry człowiek wytłumaczył młodzieńcowi: „Ból życia jest jak sól. To, jak ją odczuwamy będzie zależało od tego, czy będziemy chcieli pomieścić go w małej szklance i rozwiązywać go sami, czy wrzucimy do jeziora miłości Bożej.

 

PAMIĘTAJ!

Gdy masz problemy lub przechodzisz przez ciężkie doświadczenia poproś Boga o pomoc, a On zawsze chętnie pomaga. Ufaj, że On Cię kocha i chce Twojego szczęścia. Ma też moc, aby przezwyciężyć i pomóc Ci przejść przez każde doświadczenia. Zaufaj Mu!

 

ZOBACZ W BIBLII:

„Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie.” List św. Pawła do Filipian 4,6-7;

„Dotąd nie przyszło na was pokuszenie, które by przekraczało siły ludzkie; lecz Bóg jest wierny i nie dopuści, abyście byli kuszeni ponad siły wasze, ale z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść.” 1 List św. Pawła do Koryntian 10,13.

 

 

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
30

Inne Opowiadania

Pokaż więcej
Filtruj zawartość

Temat

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.