Anna i Samuel
od 5 lat
Anna
Samuel
Heli
Stary testament
1 Księga Samuela

Anna i Samuel - rozszyfruj tekst biblijny

Anna, jedna z dwóch żon Elkany była bezpłodna. Druga żona Elkany – Peninna wyrządzała jej liczne przykrości i upokarzała ją dlatego, że Pan uczynił ją bezpłodną.

Pewnego dnia Anna poszła do świątyni Pańskiej i płacząc modliła się do Pana i złożyła ślubowanie, że jeżeli Pan da jej syna, to odda go Panu po wszystkie dni jego życia, i nożyce nie dotkną jego głowy.

Gdy tak długo przed Panem się modliła, kapłan Heli patrząc na nią, pomyślał, że jest pijana ale Anna wytłumaczyła mu, że jest przygnębiona i że wylała przed Panem swoją duszę. Heli odpowiedział jej, że Bóg da jej to, o co prosiła.

Pan faktycznie wysłuchał jej prośby i Anna urodziła syna, któremu dała na imię Samuel, mówiąc, że wyprosiła go od Pana. Po pewnym czasie, zgodnie ze ślubem, który złożyła Panu, Anna wzięła Samuela, a również trzyletniego cielca, jedną efę mąki i łagiew wina, i zaprowadziła syna do domu Pana do Sylo i oddała go do kapłana Heliego, aby służył Panu.

Zadanie polega na rozszyfrowaniu tekstu biblijnego przy pomocy podanej legendy. Zadanie przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 1 Księdze Samuela 1.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Anna i Samuel

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.