Boaz wykupiciel
od 3 lat
Boaz
Noemi
Rut
Stary testament
Księga Rut

Boaz wykupiciel - kolorowanka

Boaz poszedł do bramy miejskiej i tam, biorąc za świadków dziesięciu starszych miasta, odbiera prawo wykupu od pierwszego wykupiciela, który nie chciał wziąć Rut Moabitkę za żonę.

Przekazanie prawa do wykupu nastąpiło przez zdjęcie sandała przez pierwszego wykupiciela i przekazanie go Boazowi przy starszych miasta jako świadkach.

Boaz nabył z ręki Noemi wszystko, co należało do Elimelecha, Kiliona i Machlona oraz wziął Rut Moabitkę, wdowę po Machlonie, za żonę, aby zachować imię zmarłego na jego dziedzicznej posiadłości i aby nie zginęło imię zmarłego pośród jego braci.

Boazowi i Rut urodziło się dziecko, któremu nadano imię Obed. Obed był ojcem Isajego, a Isaj był ojcem Dawida. Noemi została piastunką Obeda, a kobiety wielbiły Boga, że pobłogosławił Noemi synową Rut, która jest dla niej lepsza siedmiu synów.

Kolorowanka oparta jest na tej historii i przygotowana jest dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Rut 4.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Boaz wykupiciel

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.