Bohaterski wyczyn Jonatana
od 5 lat
Jonatan
Stary testament
1 Księga Samuela

Bohaterski wyczyn Jonatana - rozszyfruj tekst biblijny

W czasie wojny z Filistyńczykami, którzy gnębili Izraela, syn Saula Jonatan razem ze swoim giermkiem wybrali się ku czatom filistyńskim z wiarą, że Bóg pomoże im coś zrobić. Jonatan powiedział do giermka, że Pan da im znak i wyda Filistyńczyków w ich ręce, gdy ci każą im do siebie podejść.
Gdy Jonatan i jego giermek pokazali się czatom filistyńskim, Filistyńczycy kazali im do siebie podejść, aby dać im nauczkę. Jonatan wiedział, że to jest znak od Pana i razem z giermkiem zaatakował Filistyńczyków zabijając około dwudziestu z nich.
Po tym wydarzeniu padł strach na obóz filistyński, w dodatku nastało trzęsienie ziemi. Filistyńczycy zaczęli kierować miecz przeciwko sobie i powstało wielkie zamieszanie. Filistyńczycy uciekali a wszyscy Hebrajczycy puścili się za nimi w pogoń. Pan wspomógł Izraela w tym dniu.
Zadanie polega na rozszyfrowaniu tekstu biblijnego przy pomocy podanej legendy. Zadanie przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w 1 Księdze Samuela 14.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Bohaterski wyczyn Jonatana

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.