Bunt Aarona i Miriam
od 6 lat
Mojżesz
Aaron
Miriam
Stary testament
4 Ks. Mojżeszowa (Liczb)

Bunt Aarona i Miriam - dopasuj wyrazy do tekstu

Aaron i Miriam zaczęli wypowiadać się przeciw Mojżeszowi z powodu żony, Kuszytki. Mówili, że Bóg przemawia nie tylko przez Mojżesza ale również przez nich.

Bóg, słysząc to, kazał przyjść Mojżeszowi, Aaronowi i Miriam do Namiotu Zgromadzenia, gdzie przemówił do nich, mówiąc, że Mojżesz jest wyjątkowym prorokiem, z którym Pan rozmawia z ust do ust, jasno, nie w zagadkach. Bóg rozgniewał się na Aarona i Miriam, że ośmielili się wypowiadać przeciwko Mojżeszowi i ukarał Miriam trądem.

Aaron widząc to i żałując tego co zrobili, wstawił się za Miriam do Mojżesza, a Mojżesz do Boga. Pan wysłuchał Mojżesza i Miriam była chora i wyłączona z obozu tylko przez siedem dni.

Przez uzupełnienie brakujących słów w tekście biblijnym dzieci mogą utrwalić oraz sprawdzić swoją znajomość tej historii. Zadanie przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 4 Księdze Mojżeszowej (Księdze Liczb) 12.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Bunt Aarona i Miriam

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.