Daniel i sen o drzewie
od 5 lat
Daniel
Nebukadnesar
Stary testament
Księga Daniela

Daniel i sen o drzewie - znajdź ukryte słowa I

Nebukadnesar, król Babilonu, miał sen, który go przestraszył. Przyśniło mu się potężne drzewo, które zostało ścięte, ale korzeń został zachowany w obręczy żelaznej i miedzianej.

Mędrcy babilońscy nie mogli podać wykładu snu. W końcu przyszedł Daniel, nazwany Baltazarem, który wyłożył królowi sen. Potężne drzewo ze snu króla oznaczało Nebukadnesara, który będzie wypędzony spośród ludzi, zamieszka ze zwierzętami polnymi, aż pozna, że Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i że daje je temu, komu chce.

Po dwunastu miesiącach król przechadzając się po pałacu królewskim w Babilonie, powiedział, że wszystko zbudował dzięki swojej potężnej mocy. W tej chwili spełnił się sen i król został wypędzony spośród ludzi. Gdy po upływie dni Nebukadnesarowi wrócił rozum, błogosławił Najwyższego. Wtedy jego doradcy i dostojnicy szukali go i przywrócono go do godności królewskiej.

Zadanie polega na wyszukaniu w tabelce słów z tej historii. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Daniela 4.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Daniel i sen o drzewie

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.