Dary na Przybytek
od 5 lat
Mojżesz
Oholiab
Besalel
Stary testament
2 Ks. Mojżeszowa (Wyjścia)

Dary na budowę Przybytku - rozszyfruj tekst biblijny

Wszyscy synowie izraelscy, których pobudziło serce, składali dary ofiarne dla Pana na budowę przybytku. Każda kobieta i każdy mężczyzna, którzy mieli ofiarne serca przynosili: złoto, srebro i miedź; fioletową i czerwoną purpurę, karmazyn barwiony, bisior i sierść kozią, skóry baranie barwione na czerwono, skóry borsucze, drzewo akacjowe, oliwę do świecznika, wonności do oleju namaszczania i do wonnego kadzidła, kamienie onyksowe i drogie kamienie do oprawy naramiennika i napierśnika.

Mojżesz wezwał Besalela i Oholiaba, i wszystkich zręcznych mężczyzn, których Pan obdarzył mądrością, aby wykonali wszystko co Pan nakazał: przybytek, jego namiot i przykrycie, zapinki, deski, rygle, słupy i podstawy, skrzynię i jej drążki, wieko, stół, świecznik, ołtarz do kadzenia i ołtarz całopalenia, kadź i jej podstawę, zasłony i szaty do służby w świętym przybytku.

Zadanie polega na rozszyfrowaniu tekstu biblijnego przy pomocy podanej legendy. Zadanie przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Mojżeszowej (Księdze Wyjścia) 35 i 36.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Dary na Przybytek

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.