Dawid i kawałek płaszcza Saula
od 6 lat
Dawid
Saul
Stary testament
1 Księga Samuela

Dawid i kawałek płaszcza Saula - odczytaj hasło

Dawid, uciekając przed Saulem, który chciał go zabić, ukrył się w niedostępnych miejscach pustyni En-Gedi. Saul dowiedział się o tym i ruszył, aby tropić Dawida i jego wojowników.
Saul wszedł za potrzebą do jaskini, w której ukrywali się Dawid i jego wojownicy. Pomimo tego, że wojownicy namawiali Dawida do zabicia Saula, on tylko ukradkiem uciął kawałek płaszcza króla.
Potem jednak Dawida ruszyło sumienie i wyszedł za Saulem pokazując mu kawałek płaszcza i mówiąc, że mógł go zabić, ale tego nie zrobił, bo Saul jest pomazańcem Pańskim.
Saul, słysząc te słowa, wybuchnął płaczem i przyznał, że Dawid zostanie królem i że jest sprawiedliwszy od niego. Kazał przysiąc Dawidowi, że nie wytępi jego potomstwa po nim i nie zetrze jego imienia w rodzinie jego ojca i wrócił do domu.
Zadanie polega na wyszukaniu nie pasujących liter w słowach z tej historii, a następnie ułożenie z tych liter hasła. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w 1 Księdze Samuela 24.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Dawid i kawałek płaszcza Saula

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.