Dawid i przypowieść Natana
od 6 lat
Dawid
Natan
Stary testament
2 Księga Samuela

Dawid i przypowieść Natana - zeszyt

Zestaw zadań do historii, w której prorok Natan napomina Dawida za zabicie Uriasza Chetejczyka i wzięcie jego żony opowiadając mu przypowieść o bogaczu, biedaku i owcy.
Pan posłał proroka Natana do Dawida, aby go napomnieć i zapowiedzieć karę. Natan opowiedział Dawidowi przypowieść o bogaczu, którzy miał wiele owiec i bydła, ale zabrał jedyną owieczkę ubogiego człowieka, aby je przyrządzić dla podróżnego, który do niego przybył.
Gdy Dawid wybuchnął gniewem na bogacza Natan powiedział, że tym bogaczem jest Dawid. Przez tę przypowieść napomniał Dawida za zabicie Uriasza Chetejczyka i wzięcie jego żony. Prorok zapowiedział też karę dla Dawida za to co zrobił mówiąc, że syn Dawida, którego urodziła mu żona Uriasza, umrze.
Dawid błagał Boga za dzieckiem i pościł, ale dziecko po siedmiu dniach zmarło.
W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Samuela 12.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Dawid i przypowieść Natana

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.