Dawid, Syklag i Amalekici
od 6 lat
Dawid
Stary testament
1 Księga Samuela

Dawid, Syklag i Amalekici - dopasuj wyrazy do tekstu

Gdy Dawid wraz ze swoimi wojownikami wrócili do Syklag zobaczyli, że miasto zostało spalone a mieszkańcy wzięci do niewoli przez Amalekitów. Wśród uprowadzonych były też dwie żony Dawida, Achinoam z Jezreel i Abigail, wdowa po Nabalu z Karmelu. Dawid z wojownikami wybuchnęli wielkim płaczem. Wszyscy byli tak rozgoryczeni z powodu straty swoich synów i córek, że chcieli ukamienować Dawida.
Dawid jednak ufał Bogu i spytał Go o wyrocznię. Gdy Pan powiedział, że uratuje uprowadzonych, puścił się w pogoń za Amalekitami.
W drodze spotkali młodego Egipcjanina porzuconego przez swojego pana Amalekitę. Nakarmili go i młodzieniec pomógł im w znalezieniu Amalekitów.
Dawid razem z wojownikami pobili Amalekitów i uratowali wszystkich, których zagarnęli Amalekici.
Przez uzupełnienie brakujących słów w tekście biblijnym dzieci mogą utrwalić oraz sprawdzić swoją znajomość tej historii. Zadanie przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w 1 Księdze Samuela 30.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Dawid, Syklag i Amalekici

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.