Dawid tańczy przed Panem
od 8 lat
Dawid
Uzza
Michal
Obed
Stary testament
2 Księga Samuela

Dawid tańczy przed Panem - krzyżówka

Dawid wraz z całym ludem wyruszył do Baali judzkiej, aby sprowadzić stamtąd Skrzynię Bożą do miasta Dawida. Zabrali ją z domu Abinadaba i wieźli na nowym wozie. W pewnym momencie woły się potknęły i Uzza wyciągnął ręką, aby ją podtrzymać. Wtedy rozpalił się gniew Pana na Uzzę, i Uzza umarł. Dawid przestraszył się i odesłał Skrzynię Pańską do Obeda Edomczyka z Gat, gdzie pozostała przez trzy miesiące. Jednak, gdy Dawid dowiedział się, że Pan błogosławił Obedowi Edomczykowi, wyruszył znowu, aby sprowadzić Skrzynię Pana do swojego miasta i namiotu, który dla niej przygotował.

Gdy niesiono Skrzynię Bożą Dawid składał ofiary i tańczył z całej siły przed Panem odziany w lniany efod. Dawid sprowadził Skrzynię Pana wśród radosnych okrzyków i donośnego trąbienia.

Żona Dawida, Michal, widząc króla Dawida tańczącego przed Panem, wzgardziła nim i dlatego do swojej śmierci nie miała dzieci.

Krzyżówka oparta jest w całości na tej historii i przygotowana jest dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Samuela 6.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Dawid tańczy przed Panem

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.