Dawid, Uriasz i Batszeba
od 5 lat
Dawid
Batszeba
Uriasz
Joab
Stary testament
2 Księga Samuela

Dawid, Uriasz i Batszeba - rozszyfruj tekst biblijny

W czasie gdy wojownicy Dawida walczyli na wojnie, Dawid pozostał w Jeruzalemie. Pewnego dnia Dawid, przechadzając się po tarasie swojego królewskiego domu, zobaczył kąpiącą się kobietę.

Kazał dowiedzieć się kim jest i gdy dowiedział się, że jest żoną Uriasza Chetejczyka, jednego z jego wojowników, kazał ją sprowadzić do siebie i obcował z nią.

Gdy Batszeba poczęła Dawid kazał sprowadzić jej męża Uriasza i namawiał go, aby poszedł do swojego domu ale ten nie chciał.

Wtedy Dawid kazał dowódcy Joabowi postawić Uriasza w czasie walki w miejscu, gdzie bitwa jest najzaciętsza, aby został ugodzony i umarł.

Gdy tak się stało, Batszeba opłakiwała śmierć swojego męża, a po dniach żałoby Dawid posłał po nią, aby została jego żoną.

Bogu nie podobało się to, co zrobił Dawid.

Zadanie polega na rozszyfrowaniu tekstu biblijnego przy pomocy podanej legendy. Zadanie przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Samuela 11.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Dawid, Uriasz i Batszeba

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.