Drugie tablice kamienne
od 5 lat
Mojżesz
Aaron
Stary testament
2 Ks. Mojżeszowa (Wyjścia)

Drugie tablice kamienne - znajdź ukryte słowa I

Pan ponownie każe Mojżeszowi wyciosać dwie tablice kamienne, w miejsce tych, które Mojżesz stłukł i wejść na górę Synaj, aby się spotkać z Panem. Mojżesz pozostał na górze Synaj z Panem przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy. Nie jadł chleba i nie pił wody, i spisał na tablicach słowa przymierza, dziesięcioro słów.

Bóg obiecał Mojżeszowi, że będzie dokonywał cudów wśród synów izraelskich i nakazał przestrzegać słów, które im daje. Bóg obiecał wypędzić narody z ziemi, do której prowadził Izraela ale nakazał, aby synowie izraelscy zburzyli ołtarze tych narodów, potłukli ich pomniki i wycięli ich święte drzewa.

Gdy Mojżesz zszedł z góry Synaj niosąc kamienne tablice zapisane słowami Boga, skóra jego twarzy promieniała od rozmowy z Bogiem. Mojżesz przekazał wszystkie słowa, które Pan mu przekazał, Aaronowi i synom izraelskim.

Zadanie polega na wyszukaniu w tabelce słów z tej historii. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Mojżeszowej (Księdze Wyjścia) 34.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Drugie tablice kamienne

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.