Dziesięcina
od 3 lat
Aaron
Mojżesz
Stary testament
3 Ks. Mojżeszowa (Kapłańska)
4 Ks. Mojżeszowa (Liczb)
5 Ks. Mojżeszowa (Powtórzonego Prawa)

Dziesięcina - kolorowanka

Pan przez Mojżesza uczy synów izraelskich prawa o oddawaniu dziesięcin.

Wszelka dziesięcina z plonów ziemi i z trzody należy do Pana i jest poświęcona Panu. Dziesięcina została ustanowiona jako dziedzictwo dla Lewitów za ich służbę, którą spełniają w Namiocie Zgromadzenia.

Lewici będą ze swojej dziesięciny też odkładać dla Pana dziesięcinę. Ten dar dla Pana oddadzą Aaronowi, kapłanowi.

Pod koniec trzech lat, każdy Izraelita oddzieli całą dziesięcinę i złoży ją w swych bramach, aby z tego mógł jeść Lewita, obcy przybysz, sierota i wdowa.

W trzecim roku, roku dziesięcin, po zakończeniu składania wszelkich dziesięcin, każdy Izraelita powie przed Bogiem: Usunąłem z domu to, co święte, udzieliłem z tego także Lewicie, obcemu przybyszowi, sierocie i wdowie, zgodnie ze wszystkimi twoimi przykazaniami, jakie mi dałeś.

Kolorowanka oparta jest na tej historii i przygotowana jest dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 3 Księdze Mojżeszowej (Księdze Kapłańskiej) 27; 4 Księdze Mojżeszowej (Księdze Liczb) 18 i 5 Księdze Mojżeszowej (Księdze Powtórzonego Prawa) 14 i 26.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Dziesięcina

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.