Elizeusz i pomnożenie oliwy u wdowy
od 3 lat
Elizeusz
Stary testament
2 Ks. Królewska

Elizeusz i pomnożenie oliwy u wdowy - memory

Żona pewnego ucznia prorockiego użalała się przed Elizeuszem, mówiąc, że jej mąż umarł a teraz przyszedł ich wierzyciel, aby zabrać jej dzieci do niewoli. Kobieta nie miała w domu nic oprócz jednej bańki oliwy.

Elizeusz, chcąc jej pomóc, kazał wdowie pożyczyć dużo pustych naczyń od sąsiadów. Potem, zgodnie z radą Elizeusza kobieta miała wejść do domu, zamknąć drzwi i nalewać z tej jednej bańki do wszystkich pożyczonych naczyń. Wdowa zrobiła wszystko zgodnie ze słowami proroka. Gdy wszystkie naczynia były pełne, oliwa przestała się lać. Wdowa sprzedała oliwę, spłaciła dług, a z tego co pozostało, utrzymywała się razem z synami.

Gra memory zawiera karty z tej historii i instrukcję. Przygotowana jest dla dzieci i młodzieży w wieku 3-16 lat (w zależności od wieku i liczby dzieci, można używać mniejszą lub większą ilość kart).

Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Królewskiej 4.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
2

Inne Elizeusz i pomnożenie oliwy u wdowy

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.