Elizeusz i Szunamitka
od 6 lat
Elizeusz
Stary testament
2 Ks. Królewska

Elizeusz i Szunamitka - ułóż hasło

Pewnego razu Elizeusz przechodził przez Szunem gdzie mieszkała zamożna kobieta, która ugościła proroka. Kobieta przygotowała nawet specjalną izdebkę, w której prorok mógł się zatrzymać za każdym razem, gdy tam był.
Pewnego razu, gdy Elizeusz znowu zatrzymał się u Szunamitki zapytał jej czy może coś dla niej zrobić. Kobieta niczego nie potrzebowała, ale gdy sługa proroka Gehazi powiedział, że ona nie ma dzieci, prorok Elizeusz powiedział Szunamitce, że za rok będzie miał syna.
Kobieta urodziła syna zgodnie ze słowami proroka. Gdy dziecko podrosło zabolała go głowa i zmarło. Wtedy Szunamitka pojechała do Elizeusza i prosiła o pomoc.
Gdy Gehazi położył laskę Elizeusza na twarzy chłopca nic się nie stało, ale gdy Elizeusz modlił się do Pana a potem siedem razy kładł się na dziecku, przykładając swoje usta do jego ust, swoje oczy do jego oczu i swoje dłonie do jego dłoni wtedy chłopiec kichnął siedem razy i otworzył oczy. Elizeusz oddał żywego syna szczęśliwej matce.
Zadanie polega na rozszyfrowaniu słów z tej historii, a następnie ułożenie hasła z liter z pól oznaczonych na żółto. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Królewskiej 4.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Elizeusz i Szunamitka

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.