Gedeon i trzystu wojowników
od 5 lat
Gedeon
Pura
Stary testament
Księga Sędziów

Gedeon i trzystu wojowników - sudoku

Gdy Gedeon szedł na wojnę z Midiańczykami, Pan powiedział, że ma przy sobie zbyt wielu ludzi. Kazał odesłać wszystkich, którzy są bojaźliwi i lękliwi. Pozostało dziesięć tysięcy mężczyzn ale Pan powiedział, że nadal jest ich zbyt wielu i kazał zaprowadzić ich nad wodę. Tam kazał im pić wodę i pozostawić tylko tych, którzy chłeptali wodę z ręki przy ustach. Takich mężów pozostało trzystu.

Zanim Gedeon ruszył na Midiańczyków, Pan kazał mu pójść ze swoim giermkiem Purą pod ich obóz i posłuchać co mówią. Gedeon usłyszał, że midiańskiemu wojownikowi przyśnił się sen proroczy, po którym zrozumiał, że Pan oddał Midiańczyków w ręce Gedeona.

Gedeon kazał swoim wojownikom wziąć trąby, puste dzbany i pochodnie i wołać: Miecz dla Pana i dla Gedeona. W obozie Midiańczyków wybuchła panika i Pan sprawił, że jeden drugiego raził mieczem i cały obóz rzucił się do ucieczki.

Sudoku graficzne z obrazkami z tej historii. Należy wyciąć obrazki z dolnej części strony i powklejać je odpowiednio do tabelki tak, aby obrazki nie powtarzały się w rzędzie, kolumnie i w każdym kwadracie złożonym z 9-ciu pól. Zadanie przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Sędziów 7.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
6

Inne Gedeon i trzystu wojowników

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.