Gry
od 6 lat
Mojżesz
Stary testament
2 Ks. Mojżeszowa (Wyjścia)
4 Ks. Mojżeszowa (Liczb)

Namiot Zgromadzenia i obłok chwały - bingo

Mojżesz i synowie izraelscy zbudowali przybytek (Namiot Zgromadzenia) zgodnie ze wskazaniami od Pana. Ustawili podstawy, deski, słupy, poprzeczki i rozwiesili namiot nad przybytkiem. Mojżesz wziął Świadectwo i włożył je do Skrzyni, którą wniósł do przybytku i zawiesił kotarę zasłaniającą.

W Namiocie Zgromadzenia po północnej stronie umieścił stół z chlebami pokładnymi, po południowej stronie świecznik z lampami. Przed zasłoną ustawił złoty ołtarz kadzidlany. Przed wejściem do przybytku ustawił ołtarz całopalenia i miednicę z wodą do obmywania. Na koniec urządził dziedziniec.

W dniu, kiedy wzniesiono przybytek, obłok zakrył przybytek nad Namiotem Świadectwa. Od wieczora do rana wyglądał jak blask ognia. Obłok okrywał przybytek w dzień, w nocy zaś blask ognia. Gdy obłok wznosił się znad Namiotu, synowie izraelscy wyruszali za nim, a gdy się zatrzymał, stawali obozem.

Gra Bingo oparta jest na tej historii. Zawiera zestaw kart oraz haseł, które należy wyciąć. Przygotowana jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Mojżeszowej (Księdze Wyjścia) 40 i 4 Księdze Mojżeszowej (Księdze Liczb) 9.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
4

Inne Gry

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.