Jakub i Jan
od 6 lat
Jakub
Jan
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Jakub i Jan - zeszyt

Zestaw zadań do historii, w której Jakub i Jan chcieli spuścić ogień z nieba na wioskę samarytańską oraz chcieli zasiąść po prawej i lewej stronie Jezusa w Jego królestwie.

Jezus, będąc w drodze do Jerozolimy, posłał uczniów do wioski samarytańskiej, aby przygotowali Mu miejsce w gospodzie. Jednak mieszkańcy wioski nie przyjęli Go, ponieważ szedł do Jerozolimy. Wtedy Jakub i Jan spytali Jezusa czy mają spuścić ogień z nieba na Samarytan. Zbawiciel zgromił ich i powiedział, że przyszedł, aby ratować dusze ludzkie a nie je zatracać.

Matka Jakuba i Jana poprosiła Jezusa, aby jej synowie zasiedli, jeden po prawicy a drugi po lewicy Jezusa w Jego królestwie. Na to Zbawiciel odpowiedział, że nie wiedzą o co proszą i że kielich Jego pić będą ale to, kto siądzie po Jego prawicy i lewicy jest sprawą Ojca. Ucząc ich pokory dodał, że ten, kto chce być wielki i pierwszy wśród ludzi powinien być sługą ludzi.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Łukasza 9 i Ewangelii Mateusza 20.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Jakub i Jan

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.