Jefta i jego córka
od 5 lat
Jefta
Stary testament
Księga Sędziów

Jefta i jego córka - rozszyfruj tekst biblijny

Jefta był synem kobiety wszetecznej i Gileada. Żona Gileada też urodziła mu synów i gdy oni podrośli wypędzili Jeftę z domu. Jefta uciekł do krainy Tob i tam grasował razem z wieloma nicponiami.

Gdy Ammonici wszczęli wojnę z Izraelem starsi Gileadu poprosili Jeftę, aby został ich wodzem, aby razem walczyli z Ammonitami. Jefta się zgodził i powierzył sprawę Panu. Złożył również ślub Panu, że jeżeli wygra z Ammonitami to odda Panu na całopalenie to, co wyjdzie z jego domu po jego powrocie. Pan wydał Ammonitów w ręce Jefty. Gdy Jefta wrócił do domu na jego powitanie wyszła jego córka, jedynaczka.

Jefta widząc swoją córkę rozdarł swoje szaty i powiedział jej o ślubie jaki złożył Panu. Jego córka poprosiła go, aby dał jej dwa miesiące na opłakiwanie swojego dziewictwa ze swoimi towarzyszkami. Po dwóch miesiącach wróciła i nie obcowała z żadnym mężczyzną.

Zadanie polega na rozszyfrowaniu tekstu biblijnego przy pomocy podanej legendy. Zadanie przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Sędziów 11.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Jefta i jego córka

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.