Jetro i pomoc dla Mojżesza
od 5 lat
Mojżesz
Jetro
Stary testament
2 Ks. Mojżeszowa (Wyjścia)

Jetro i pomoc dla Mojżesza - znajdź różnice

Jetro przybył do Mojżesza razem z Syporą, żoną Mojżesza i jego synami: Gerszomem i Eliezerem. Mojżesz przyjął go serdecznie i opowiedział o wszystkim czego Bóg dokonał dla ludu izraelskiego. Jetro cieszył się ze wszystkiego co Pan uczynił dla Izraela i uczcił Boga, składając Mu całopalenia i ofiary rzeźne.

Gdy Jetro zobaczył jak Mojżesz sądzi od rana do wieczora lud, który przychodził do Mojżesza, aby radzić się Boga, powiedział, że nie jest to dobra rzeczy, gdyż męczy się Mojżesz, jak i cały lud. Poradził mu, aby ustanowił sędziów spośród mężów dzielnych, bogobojnych, godnych zaufania i nieprzekupnych i ustanowił ich nad nimi jako przełożonych nad tysiącem albo nad setką, albo nad pięćdziesiątką, albo nad dziesiątką. Sam Mojżesz miał się zajmować nauczaniem ludu i najważniejszymi sprawami. Mojżesz usłuchał głosu teścia.

Zadanie polega na wyszukaniu różnic pomiędzy obrazkami. Przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Mojżeszowej (Księdze Wyjścia) 18.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Jetro i pomoc dla Mojżesza

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.